Zielona bogini

Tłumaczenie: Ewa Androsiuk-Kotarska
Wydawnictwo: Vivante
The Gorgeously Green Diet: How to Live Lean and Green
zdrowie, medycyna

Sophie Uliano odkrywa sekrety diety, która nie tylko skutecznie zwalcza kilogramy, ale jest też bezpieczna dla naszej planety. Okazuje się, że jedzenie lokalnej, organicznej żywności wcale nie musi być kosztowne, a zdrowy posiłek może być przygotowany w mniej niż pół godziny. Przejdź na zieloną stronę mocy i podejmij 30-dniowe wyzwanie na smuklejsze ciało stworzone przez czołową ekspertkę w...

Przejdź na zieloną stronę mocy i podejmij 30-dniowe wyzwanie na smuklejsze ciało stworzone przez czołową ekspertkę w dziedzinie zdrowia i urody

Dieta zielonej bogini opiera się wyłącznie na zielonych produktach, które stanowią podstawę trzech planów dietetycznych zawartych w książce: jasnozielonego, zielonego i ciemnozielonego. Każdy z nich oferuje utratę zbędnych kilogramów i wywiera pozytywne skutki dla natury. Im bardziej zielony plan wybierzesz, tym większe zaangażowanie w ochronę środowiska.

Dzięki stosowaniu diety zielonej bogini pozbędziesz się kilogramów, wyrzucisz z jadłospisu przetworzone artykuły spożywcze oraz przekonasz się, że zdrowe i ekologiczne życie jest znacznie prostsze, niż się wydaje.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl

Adrianna Strzyżewska | 2017-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Jeśli odkryciem (na miarę napisania kolejnej książki o zdrowiu) będzie dla Was informacja, że: papierowe kubki po kawie na wynos niszczą środowisko, zwierzęta hodowane na mięso faszerowane są antybiotykami, a w domu można zrobić SAMODZIELNIE makaron (niesamowite) - kupujcie, bo Wasze życie zmieni się nie do poznania.

Cała reszta przeczyta kolejny tytuł, w którym autorka opowiada o wszystkim po trochu - prawidłowej diecie, rozważnych zakupach, ekologicznej żywności (rozdziały bardzo nastawione na amerykańskiego odbiorcę, szczególnie wybór "dobrych" sklepów), składnikach odżywczych i witaminach, gimnastyce, chemii wokół nas.

Jeśli spodziewacie się książki, dzięki której poznacie tajniki ekonomicznej kuchni (autorka podkreśla to już na wstępie) prowadzącej do zdrowia - możecie się rozczarować. Po pierwsze dlatego, że autorka sama sobie przeczy. Chociaż twierdzi, że najlepszą dla środowiska i uznaną przez wielu lekarzy dietą jest dieta wegańska, nawet w swoim najbardziej...

Martyna | 2018-03-29
Na półkach: 2018, Przeczytane