Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Marcin Makowski w rozmowie z Matthew Tyrmandem

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura faktu
Steppenwolf

W życiu, a przede wszystkim w polityce, mamy tendencję do uznawania rzeczy, które się wydarzyły, za oczywiste i nieuchronne. Perspektywa zmienia się dopiero wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak niewiele dzieliło świat np. od wygranej Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem czy od odrzucenia planu Brexitu. Jak nieoczywisty był kierunek, w którym podążą rządy Prawa i Sprawiedliwości. Seria rozmów...

Seria rozmów prowadzonych co tydzień przez ponad półtora roku pomiędzy Marcinem Makowskim a Matthew Tyrmandem, synem legendarnego pisarza Leopolda Tyrmanda, pozwala przeżyć na nowo te kluczowe dla polskiej i zagranicznej polityki wydarzenia. Pozwala również zrozumieć, co doprowadziło do tego, że jednak szala geopolityki przechyliła się na stronę suwerenności narodowej, republikanizmu i prawicowości i dlaczego taki obrót spraw można nazwać punktem zwrotnym.

Zaskakująco wiele z przewidywań Tyrmanda sprawdziło się i nadal się sprawdza. Na czym polega sekret dostrzegania wydarzeń, które umknęły oczom setek globalnych analityków? Odpowiedź znajdziecie w tej książce.

źródło opisu: www.zysk.com.pl

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Magda | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

W przeciągu ostatnich lat na deskach teatrów politycznych wielu krajów zmienili się główni aktorzy. Czy była to dobra zamiana ról? Zdania są podzielone. Matthew, syn Leopolda Tyrmanda stawia odważną tezę: Rok 2016 i jego następstwa to był czas populistycznej rewolucji. W unikalnych rozmowach z redaktorem tygodnika “Do Rzeczy” mówi o upadku lewicowych elit czy fenomenie Donalda Trumpa.

Intrygował mnie Leopold Tyrmand, jego Dzienniki, to była dla mnie jedna z najciekawszych książek podczas studiów historycznych. Intrygował mnie jego styl, luz, takie bumelanctwo w czasach głębokiej komuny. Kiedy się dowiedziałem, że ma syna, który trochę idzie w jego ślady pod względem charakteru, charyzmy, takiej zadziorności pomyślałem, że warto przeprowadzić z nim wywiad. ~Marcin Makowski

Marcin Makowski w grudniu 2015 r. przeprowadził wywiad z Matthew Tyrmandem. Początkowo miało być to jedno spotkanie. Życie ułożyło się jednak trochę inaczej. Panowie zaczęli rozmawiać cyklicznie co tydzień,...

Mary Lipinska | 2017-10-19
moonlapse_vertigo | 2017-10-03