Śmierć z wyboru. Zrozumieć eutanazję i jej wyzwania

Tłumaczenie: Marcin Walter
Wydawnictwo: My Book
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Co może nam powiedzieć belgijski lekarz, który od ponad 10 lat - w zgodzie z prawem swojego kraju - dokonuje eutanazji na żądanie ciężko chorych pacjentów? Czy jest to osoba bezduszna, czy wręcz przeciwnie - jest obdarzona zadziwiającą wrażliwością i empatią? Czy oprócz prawa do życia istnieje również obowiązek życia za wszelką cenę? Książki takiej próżno szukać w polskiej, a nawet...

Książki takiej próżno szukać w polskiej, a nawet angielskojęzycznej bazie publikacji. Wielu czytelników po jej lekturze dostrzeże eutanazję taką, jaką jest ona w rzeczywistości. Wolną od konfesyjnych i doktrynalnych uprzedzeń, wyzwalającą z bólu i cierpienia, przywracającą pacjentom w ich ostatnich chwilach pogodę ducha, wszakże wciąż nie pozbawioną dylematów i rozterek, które autor przelał na karty tej książki.

źródło opisu: http://www.mybook.pl

źródło okładki: http://www.mybook.pl

Morelka | 2017-09-07

Znakomita rzeczowa książka, pisana przez lekarza mającego na co dzień do czynienia z eutanazją. Autor szczegółowo omawia aspekty prawne, jak i medyczne eutanazji w warunkach belgijskich, gdzie jest ona dozwolona. Przedstawia także szereg konkretnych historii pacjentów, którzy zdecydowali się na ten krok (lub z niego zrezygnowali), omawia ich motywacje. Niezależnie od tego, czy jesteśmy za czy przeciw - warto przeczytać jako solidne i konkretne źródło wiedzy.

joiedevivre | 2017-09-26
elodiethorn | 2017-08-14