60 sekund dziennie, by zarządzać lepiej. 3-miesięczny program rozwoju lidera, zespołu i firmy

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse
Daniel

TO NIE KSIĄŻKA. TO 3-MIESIĘCZNY PROJEKT, KTÓRY PRZYNIESIE WYMIERNE ZMIANY. TO ESENCJA PRAKTYCZNEGO ZARZĄDZANIA. Lider, menedżer, przedsiębiorca chce zawsze dwóch rzeczy: większych efektów (pieniędzy, sprzedaży, osiągnięć) oraz świętego spokoju (aby mógł zająć się tym,co lubi, a nie głupstwami i bezsensownymi sprawami). Kluczową kompetencją jest podejmowanie decyzji. Im jesteś wyżej w...

TO NIE KSIĄŻKA. TO 3-MIESIĘCZNY PROJEKT, KTÓRY PRZYNIESIE WYMIERNE ZMIANY.
TO ESENCJA PRAKTYCZNEGO ZARZĄDZANIA.

Lider, menedżer, przedsiębiorca chce zawsze dwóch rzeczy: większych efektów (pieniędzy, sprzedaży, osiągnięć) oraz świętego spokoju (aby mógł zająć się tym,co lubi, a nie głupstwami i bezsensownymi sprawami). Kluczową kompetencją jest podejmowanie decyzji. Im jesteś wyżej w strukturze firmy lub im bardziej twoja firma się rozwija, tym mniej zajmujesz się sprawami operacyjnymi, a coraz bardziej podejmowaniem decyzji. Najlepiej jeśli każda decyzja zajmowałaby 60 sekund: 30 sekund poznajesz sytuację, 29 sekund analizujesz, w ciągu jednej sekundy podejmujesz decyzję. Aby to było możliwe, wszystkie inne procesy, systemy, strategie muszą działać sprawnie, a ludzie muszą być świadomi, kompetentni. Ażeby to osiągnąć potrzebujesz tej książki. Każda jej strona to konkretna krótka wskazówka, o czym dziś pomyśleć, na co zwrócić uwagę.

CHCESZ LEPIEJ ZARZĄDZAĆ: sobą, zespołem, wynikami, zmianą, ludźmi, firmą, korpogrami, relacjami, strategią, emocjami, stresem, wizerunkiem i nie chcesz czytać 300 stron teorii i filozofii, ale codziennie inspirować się konkretną myślą?
Ta książka jest dla ciebie. Dwóch liderów, menedżerów spotkało się, aby stworzyć ten 3-miesięczny projekt, który może przynieść realne zmiany. Adam Dębowski współwłaściciel kilku firm, zatrudniający 10 pracowników, robiący w sumie obroty sześciocyfrowe. Grzegorz Skibiński dyrektor w Citi Handlowy, zarządzający bezpośrednio 35 osobami w dziale HR, odpowiadający za wielomilionowe budżety w międzynarodowej korporacji o obrotach 1 mld dolarów rocznie.

W książce znajdziesz:
- 10 różnic między korporacją a własną firmą,
- 43 Pułapki lidera,
- 24 Paradoksy biznesu,
- 16 Korpogier,
- 5 dylematów menedżera w korporacji,
- 5 dylematów właściciela firmy,
- 5 dylematów pracownika,
- 98 wskazówek, po jednej na każdy dzień.

Książka jest realizowana w ramach Idei: Czytanie 3.0, czyli pozwala wchodzić w interakcje z autorami poprzez stronę www.60sekunddziennie.pl wejdź i zapisz się na bezpłatny kurs menedżerski.

Książka składa się z 4 etapów:
1. Różnice między korporacją a własną firmą - zrozum różnice i podobieństwa, aby zastosować najbardziej odpowiednie w twoim przypadku strategie działania dla siebie i wybrać dla siebie najlepszą drogę.
2. Mechanizmy biznesowe wg Change Value Process Adama Dębowskiego: pułapki lidera, paradoksy biznesu, korpogry - zrozum, jak działają i zabezpiecz się, aby nie popełniać błędów, które zbyt dużo kosztują.
3. Codzienne dylematy lidera i pracownika: z czym na co dzień boryka się lider oraz jego pracownik i jak szybko reagować - zastosuj praktyczne wskazówki.
4. 60 sekund dziennie, codziennie – rozpocznij 3-miesięczny projekt, który przyniesie ci wymierne rezultaty. Codzienne porady i wskazówki dla ciebie i zespołu.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2130-60-sekund-dziennie-by...(?)

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b2130-60-sekund-dziennie-by...»