Polityczno-prawne aspekty przeobrażeń w polskim systemie medialnym

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Monografia stanowi analizę prawno-politycznych przeobrażeń w polskim systemie medialnym, które nastąpiły po roku 1989. Takie ujęcie tematu sprawia, że książka ta znalazła się na pograniczu historii ustroju Polski, historii politycznej, prawa medialnego i politologii. Jednym z celów autorki jest wyjaśnienie i opisanie procesu historycznego, który doprowadził do zbudowania współczesnego systemu medialnego, następnie omówienie bieżącego stanu prawnego i faktycznego, a na końcu analiza wybranych zagadnień szczegółowych, takich jak problem ewolucji technologicznej, rola i znaczenie etyki w budowaniu systemu mediów masowych w Polsce oraz zestawienie porównawcze mediów publicznych i komercyjnych na różnych płaszczyznach.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=327335

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=327335