Kaligrafia

Wydawnictwo: Znak emotikon
poradniki
Gwiazdopatrznia

Zostaw zabiegany i hałaśliwy świat za drzwiami, usiądź wygodnie, weź do ręki tę książkę i… rozgość się między słowami. Nieważne, ile masz lat i kim jesteś. Poznaj wyjątkowy świat liter. Do tej pory kaligrafia kojarzyła Ci się z nauką ładnego, ale nudnego pisania? Zapomnij o tym! Przekonaj się, że to świetny sposób na poprawienie koncentracji, pobudzenie wyobraźni, a przede wszystkim relaks....

Nieważne, ile masz lat i kim jesteś. Poznaj wyjątkowy świat liter. Do tej pory kaligrafia kojarzyła Ci się z nauką ładnego, ale nudnego pisania? Zapomnij o tym! Przekonaj się, że to świetny sposób na poprawienie koncentracji, pobudzenie wyobraźni, a przede wszystkim relaks. Ponadto, dzięki kaligrafii stworzysz własne logo lub plakat na ścianę i zaimponujesz znajomym.

By zacząć, wystarczy zaostrzyć ołówek!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91121,Kaligrafia

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91121,Kaligrafia

Artopolosis | 2017-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Książka świetnie pobudza kreatywność i odstresowuje, pokazując nam cuda jakie możemy stworzyć za pomocą liter. Jeśli chodzi konkretnie o kaligrafię to nie odpowiada na wszystkie pytania, które mam odnośnie tej dziedziny. Cała recenzja: http://artopolosis.blogspot.com/2017/08/kaligrafia-grzegorz-baranski-recenzja.html

Kaś | 2017-09-27
Przeczytana: 26 września 2017

Kaligrafia na pierwszy rzut oka ma bardzo przyjemne wydanie: format A4, dość gruby papier i strony w kropki przeznaczone do ćwiczeń. Niestety, to tylko pozory. Książka jest klejona i nie rozkłada się na płasko, co uniemożliwia skuteczne pisane. Owszem, strony ćwiczeniowe znajdujące się po prawej możemy położyć na czymś równym, ale drugą część musimy cały czas przytrzymywać, co będzie koszmarem dla osób leworęcznych (a i tym prawo- narobi nieprzyjemnych utrudnień).

Ale mniejsza z tym – w końcu ćwiczyć możemy w notatniku lub na luźnych kartkach, hulaj dusza! Liczy się zawartość treściowa, czyli to, co autor zdecydował się nam przekazać i za co tak naprawdę zapłaciliśmy. Niestety, również w tym zakresie Kaligrafia nie porywa. Nazwisko Grzegorza Barasińskiego (jednego z najbardziej znanych polskich kaligrafów) sugerowałoby, że książka pozwoli nam czegoś się nauczyć, jednak w mojej ocenie nie ma na to szans. Spośród 66 zadań połowa to zwykłe bazgroły (5 o rysowaniu gołębic, 6 o...

Lina | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

NIestety kompletnie zmarnowane pieniądze i czas.
Jedyne wartościowe strony, to te które pokazują alfabet w cąłości. Brak tam jednak wskazówek jak narysować daną literę. Ja na szczęście znając już jeden z krojów mniej więcej umiałam je odtworzyć.
Brak jakiejkolwiek merytorycznej wiedzy. Wiele zadań na przepisanie jakiegoś słowa, bez żadnych, ale to żadnych tipów jak je zacząć. Słowo "fiat" pisane bardzo dekoracyjną frakturą pełną ozdobników, esów i floresów... a obok napis "spróbuj przekaligrafować poniższe słowo". Serio?
Śmiechu warty jest fakt, że w książce o kaligrafii najwięcej stron jest przeznaczonych na rysowanie gołębi i piór. To chyba ładnie podsumuje tą książkę.
Jeśli lubisz kolorowanki, lub rzeczy w stylu "zniszcz ten dziennik" to książka dla Ciebie. Pobawisz się, skończysz, wyrzucisz. Jeśli jednak chcesz na serio pobawić się w litery i spróbować swoich sił w pisaniu, to daruj sobie. Jedynie się sfrustrujesz.

Nowe Horyzonty | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017

książek: 1968
Tinkerbelle | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Książka super dla początkujących kaligrafów, później jednak warto poznać się z innymi pozycjami.

Kaktus8642 | 2017-09-04

Bardzo ciekawa książka do kreatywnej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zupełnie inne podejście do zajęcia się literami, niż do tej pory bywało w szkole. Relaks, przyjemność. To nie jest podręcznik, ale książka aktywizująca. Są bardzo wyspecjalizowane wzorniki, ale również zupełnie beztroskie zabawy piórem. Autor pokazuje, co czym wykonać, ale pozwala samemu dobrać narzędzie. Ja wypełniam strony farbami, kredkami, atramentem - da się wszystkim i jest zabawa.

Owcozaur | 2018-03-29
evita1612 | 2017-12-28