Przedstawiana książka to wyjątkowo rzetelna i ciekawa próba syntetycznego ujęcia historii Latynoameryki, która z całą pewnością spotka się z zainteresowaniem szerokiego kręgu odbiorców. Niewątpliwe naukowo-dydaktyczne zalety monografii idą w parze z jeszcze jedną cechą, która jest szczególnie godna podkreślenia, wartką, wciągającą narracja, zwłaszcza w partiach książki traktujących o podboju Ameryki przez Hiszpanów.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2016

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/images/popups/5CE/9788378655213.jpg

Titka Brak | 2017-07-18
Przeczytana: czerwiec 2017

Polecam wszystkim zainteresowanym tematem. Napisana w sposób wciągający, bardzo łatwo przyswaja się wiedzę zawartą w książce. Myślę, że również osoby mniej zainteresowane historią Latynoameryki, po przeczytaniu tej pozycji szybko nabiorą ochotę na przybliżenie sobie tego tematu.

Basia | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2017