Laboratorium w szufladzie. Chemia

Seria: LABORATORIUM W SZUFLADZIE
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301182069

LABORATORIUM W SZUFLADZIE to cykl przeznaczony dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą wiele inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów. Książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności....

Książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

"Laboratorium w szufladzie. Chemia" to prezentacja wielu doświadczeń podzielonych na 3 kategorie. Autorka zaczyna od pokazania chemii codziennej, prostej, obecnej w naszej kuchni czy łazience. Jednak stopniowo zmienia się stopień trudności. Doświadczenia wymagają coraz bardziej zaawansowanego sprzętu i większych umiejętności manualnych. Kolejne eksperymenty oparte są już na odczynnikach, a do ich przeprowadzenia konieczny jest podstawowy sprzęt laboratoryjny. Nie ma co ukrywać, że wszelkie eksperymenty związane z chemią, nawet te domowe, wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego w książce, oprócz wielu doświadczeń, można znaleźć rady i zasady bezpieczeństwa.

Zachęcamy więc do bezpiecznej i twórczej zabawy!

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Laboratorium-w-szufladzie,84911107,p.html

źródło okładki: http://laboratorium.pwn.pl/

JoannaNerć | 2017-09-02