Godność ludzka w kontekście społecznym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
ic4mdkpxiprc

Najnowsza książka ks. prof. Janusza Mariańskiego porusza kwestię godności ludzkiej. Temat ten jest żywo dyskutowany oraz badany we współczesnym świecie i stanowi istotny element aktualnego dyskursu naukowego, politycznego, społecznego i etycznego. Autor podkreśla, że „godność” jest pojęciem fundamentalnym i w szkicach analizuje je na gruncie socjologii, ale również innych nauk. Interdyscyplinarne dzieło ks. prof. Mariańskiego podejmuje różne aspekty dyskusji o godności ludzkiej, jednak główny nacisk zostaje położony na odniesienie do katolickiej nauki społecznej. Wielka erudycja autora, solidne fundamenty naukowe i rygory obiektywnej pracy badawczej widoczne w studium są źródłem jasnego i wartkiego wywodu. Książka jest przystępna także dla osób spoza kręgu akademickiego, ponieważ autor pisze bez zbędnego epatowania sztuczną naukowością i przez przystępny język ułatwia zrozumienie treści. Czytelnika może zainteresować także analiza badań przeprowadzonych wśród polskiego społeczeństwa.

źródło opisu: https://gaudium.pl/pl/p/GODNOSC-LUDZKA-W-KONTEKSCIE-SPOLECZNYM/4320

źródło okładki: https://gaudium.pl/pl/p/GODNOSC-LUDZKA-W-KONTEKSCIE-SPOLECZNYM/4320