Kapłański Testament Sługi Mesjasza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
religia
ic4mdkpxiprc

Testament ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera), pisany w formie poetyckiej. Autor zawarł w nim historię swojego życia zanurzonego w Bogu. Spogląda na swoje dzieciństwo i kapłaństwo z perspektywy 47 lat spędzonych w Ziemi Świętej. Na kartach książki jeszcze raz przemierza znane sobie szlaki ziemi zamojskiej i lubelskiej. Prowadzi czytelnika przez najważniejsze dla siebie miejsca: Zamość dzieciństwa, Izbicę ocalenia, Puławy domowego ogniska, Lublin realizacji powołania kapłańskiego, Żółkiewkę pierwszych kroków kapłańskich, Hajfę braterskiego spotkania, Jerozolimę modlitwy i Jafę duszpasterskiego posługiwania. Dzieli się również trudnymi doświadczeniami samotności, goryczy porażki, okrutnej śmierci najbliższych, głodu, tułaczki i ofiary. Książka jest świadectwem wiary w Chrystusa, w którym odnalazł sens życia i moc do przemiany własnego życia. Z poetyckich wersetów tchnie optymizm i ogromna radość wypływająca z owocnego życia. Czytelnik znajdzie tu wiele humorystycznych akcentów.

Tom wierszy jest opatrzony słowem wstępnym Prymasa Seniora abp. Henryka Muszyńskiego i zadedykowany bp. Mieczysławowi Cisło, który przez dziesięć lat (2006-2016) pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP.

źródło opisu: https://gaudium.pl/pl/p/KAPLANSKI-TESTAMENT-SLUGI-MESJASZA/4333

źródło okładki: https://gaudium.pl/pl/p/KAPLANSKI-TESTAMENT-SLUGI-MESJASZA/4333