Kapłani Niebiańskiego Słońca

Wydawnictwo: Mag
fantastyka, science fiction

Szlachetnie urodzeni władają życiem mieszkańców znanych światów, ale to Kościół i duchowni sprawują rząd dusz. Nic wiec dziwnego, że tylko nieliczni arystokraci odważają się sprzeciwić woli patriarchy i jego biskupów. Kościół nie jest jednak tak stabilny, jak by się mogło wydawać. Po wojnach o tron powstały nowe sekty i zakony, przebudziły się też herezje sprzed wieków. Wiara ludzi nie jest już tak jednoznaczna. Być może Kościół stanowi jedno ciało, jeśli stawia czoło szlachcie lub gildiom, kiedy jednak chodzi o wiernych, w katedrach wybuchają spory. W tym podręczniku znajdziesz informacje o życiu świętych, historię najważniejszych zakonów Kościoła i ich doktryny. Ponadto opisano w nim heretyckich wcielonych i wiernych określanych mianem Dzieci zurana.

PiotrP | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, RPG