W malinowym chruśniaku

2015-01-01
2015-01-01
7 min.
9788365602077

Zawsze byłam ciekawa, co to powiedzenie znaczy. Słyszałam już o restauracji z taka właśnie nazwą, był też hotel i inne rzeczy wraz z masą cytatów. Teraz po przeczytaniu erotyku Bolesława Leśmiana wątpię, by ta nazwa pasowała do restauracji. Najbardziej subtelny erotyk opisany pięknymi i zmysłowymi słowami. Sięgnęłam po ten wiersz również dzięki Legimi, gdzie możecie przeczytać go za darmo.

Wyzwanie LC 2023 na lipiec. #Przeczytam książkę, której tytuł lub nazwisko autora zaczyna się na „L”
***
Ponadczasowy Leśmian jak zwykle urzeka. W "malinowym chruśniaku" jest utworem pięknym i bardzo intymnym, chociaż króciutkim. Polecam. Pozycja obowiązkowa. Bezapelacyjnie.

***

Oj dzieje się dzieje, kto by pomyślał, że malinowy chruśniak jest taki zmysłowy ;-)

Najpiękniejszy erotyk, jaki kiedykolwiek czytałam. Namiętność. Intymność. Pasja. Miłość. Niesamowita intensywność. Mistrzostwo.

Jeden z piękniejszych wierszy, jakie czytałam. Niesamowita intymność.

Jeden z piękniejszych wierszy, jakie czytałam. Niesamowita intymność.

Jest to utwór, do którego chętnie będę wracała w przyszłości.

Jest to utwór, do którego chętnie będę wracała w przyszłości.

Nie ma wspanialszych erotyków (no prawie).

Nie ma wspanialszych erotyków (no prawie).

Piękna poezja :)

Piękna poezja :)

Chwyta za serce i zapada na długo w pamięć.

Chwyta za serce i zapada na długo w pamięć.

• Poezja
  • E-booki
  • Klasyka
  • Wyzwanie LC 2023

Dodaj cytat z książki W malinowym chruśniaku