Bóg. Przewodnik rabina Ramiego.

Wydawnictwo: Charaktery
LiliAnna

Jeśli religia ma wnosić światło w nasz rozbity świat, to musimy, jak sugerował Mencjusz, wyruszyć na poszukiwanie zgubionego serca, ducha współczucia, który jest centrum wszystkich tradycji.” Światło, blask, chwila - doświadczenie spotkania ze Źródłem i Istotą całej rzeczywistości jest nie tylko pożądane przez wielu, ale również dla wielu osiągalne, twierdzi rabin Rami Shapiro, autor książki „Bóg. Przewodnik rabina Ramiego”. Shapiro jest praktykiem życia duchowego, mistrzem, mistykiem, oryginalnym myślicielem. W erudycyjnym, finezyjnym i dowcipnym „przewodniku do Boga” używa języka pełnego paradoksów i bezpośredniego, wciągając w ten sposób czytelnika od pierwszej strony do rozmowy i skłaniając go do gruntownego przemyślenia własnej wiary.Książka „Ramiego Shapiro emanuje wrażliwością, tolerancją i podnosi na duchu. Teksty w niej zawarte poruszą zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące. Autor uznaje wartość każdej religii. Twierdzi, że „każda tradycja, która patrzy oczami filozofii wieczystej, co często oznacza patrzenie oczami raczej jej mistyków niż kapłanów, może doprowadzić do Boga i do wrodzonej jedności z Nim”. Ważną częścią książki są propozycje konkretnych technik medytacyjnych, które pomogą zbliżyć się do Boga i pojąć Go.

źródło opisu: http://sklep.charaktery.eu/bog-przewodnik-ramiego.html

źródło okładki: http://sklep.charaktery.eu/bog-przewodnik-ramiego.html