A Life in Parts

Okładka książki A Life in Parts Bryan Cranston
Okładka książki A Life in Parts
Bryan Cranston Wydawnictwo: Orion Publishing Group biografia, autobiografia, pamiętnik
Orion Publishing Group
2017-10-19
2017-10-19

Dostajemy całą historię życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood. Od małego bejbika, poprzez odejście ojca, nastoletnie lata z mamą, która zaczyna pić trochę więcej i zmienia swoich partnerów życiowych w dość regularnym okresie swojego życia. Śledzimy wyprawę motorową Bryan’a i jego brata Kyle’a, przez wiele stanów w Ameryce i nie tylko. To jak podejmuje się wielu prac, ochroniarz w klubach tanecznych, asystent asystenta do asystenta, ratownik nad woda, jak był chłopcem rozwożącym gazety. Jak zabijał kurczaki u swojego wujka na farmie.

Cała książka jest napisana w bardzo miłym dla oka językiem. Bryan wplata elementy humorystyczne co jakiś czas, opowiada o swojej chorej na Alzheimera mamie, o propozycji zrobienia filmu ze swoim bratem i ojcem, który to ten odrzuca.

I - oczywiście - zyskujemy opis emocji, które towarzyszyły aktorowi podczas kręcenia serialu Breaking Bad, chyba najbardziej rozpoznawalnej roli w jakiej wystąpił Cranston. Sposób w jaki opisuje wydarzenia poprzedzające dostanie roli Walter’a są wręcz komiczne, ale on opisuje je w taki sposób, jakby stało się obok niego i słyszało rozmowy między nim, a Vince’m Gilligan’em.

// Książka warta uwagi.
Przeczytałam ją w całości po angielsku.
Nie mam pojęcia, czy jest wydana po polsku.

• Biografie
  • Biografie i autobiografie