Indie z miłością i śmiechem: Przewodnik subiektywny

Wydawnictwo: Zacharek Dom Wydawniczy
reportaż, Indie
literatura faktu
Poetyka

„Z tego przewodnika pewnie nie dowiesz się, gdzie wypijesz najlepsze mango lassi w Kerali, gdzie najtaniej przenocujesz w Bombaju, a gdzie najlepiej „zaimprezujesz” w Goa. Nie będzie w niej polityki i wszelkich informacji o Indiach, które możesz łatwo sprawdzić w Wikipedii. Nie będzie w niej silenia się na obiektywizm, które zgubiło najlepszych reporterów. Ale też nie będzie typowo...

Ale też nie będzie typowo blogerskiego pisania o zakupach i przygodach żołądkowych. Unikam też zachwycania się każdą formą egzotyki. Forma, którą wypracowałem, mieści się pomiędzy reportażem a dziennikiem podróży. Wędrując ze mną poznasz różne miejsca w Indiach, od Riszikeszu na północy po Kanyakumari na południu oraz od Bombaju po Kalkutę i Andamany. Zahaczymy też o niejeden aśram. Wędrujemy po swojemu, bo inaczej nie chcę i pewnie też nie umiem. Geografia i przemieszczanie się jest dla mnie pretekstem, by pokazać coś więcej. Jest to bowiem też książka o mnie w Indiach i Indiach we mnie. Chcę Wam oprócz samych Indii powiedzieć, skąd w ogóle temat tego kraju, i szerzej Wschodu, wziął się w moim życiu. Wiele z tych tekstów pisałem na gorąco, bywając w okresie polskiej zimy w Indiach w latach 2013-2017. Później, porządkując te teksty pod kątem książki, zdałem sobie sprawę, że wygląda to tak, jakby różni ludzie w jednej formie Piotra Bielskiego wybierali się do Indii. Naprawdę miłe uczucie”.

źródło opisu: z książki

źródło okładki: własne