Między prawami. Przedpiekle

Seria: Między prawami
Wydawnictwo: Katarzyna Woźniak, HOLOGRAM

Historia, w której POLICJA, MAFIA i POLITYKA spotykają się na jednej drodze. Na piewrszych stronach powieści zostaje popełnione morderstwo. Ginie prostytutka. Sprawcy - poseł i policjant. Z tego może wyniknąć tylko jedno - emocjonująca opowieść pełna tajemnic i szokujących zwrotów akcji. Komisarz Alan Berg (ps Proca) nieugięcie tropi przestępców, w konsekwencji czego wystawia się na ogromne...

Historia, w której POLICJA, MAFIA i POLITYKA spotykają się na jednej drodze.

Na piewrszych stronach powieści zostaje popełnione morderstwo. Ginie prostytutka. Sprawcy - poseł i policjant. Z tego może wyniknąć tylko jedno - emocjonująca opowieść pełna tajemnic i szokujących zwrotów akcji. Komisarz Alan Berg (ps Proca) nieugięcie tropi przestępców, w konsekwencji czego wystawia się na ogromne niebezpieczeństwo. Bowiem pewne tajemnice powinny zostać niewyjaśnione...

źródło opisu: https://veraeikon.shoplo.com

źródło okładki: http://veraeikon.shoplo.com

Wioleta Sadowska | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

"W świetle prawa są interesy słuszne i interesy niegodziwe. W naszej prywatnej moralności biznes to zawsze tylko biznes".

W ostatnim czasie wszyscy przekonujemy się, jak łatwo potrafi być zatarta granica pomiędzy prawem, a bezprawiem. Pomiędzy policją, polityką, a grupami przestępczymi. Czasami mam nawet wrażenie, że niebawem słowo "polityka" zacznie być tożsame ze słowem "mafia". Po lekturze tej książki, takie odczucie nasila się jeszcze bardziej.

Vera Eikon to pseudonim literacki Katarzyny Woźniak, urodzonej w Łodzi, żony i matki dwójki dzieci. Autorka przez pięć lat mieszkała w Amsterdamie, a następnie wróciła do kraju, by zamieszkać w stolicy. Zadebiutowała wydaną w 2011 r. książką pt. "Hydra pamiątek". Obecnie odnajduje się w gatunku kryminalno-sensacyjnym, a swoje książki wydaje jako self-publisher.

Proca, czyli Komisarz Alan Berg wraca z delegacji z Amsterdamu do swojej macierzystej jednostki. Na miejscu, niepokoi go dziwne zachowanie byłego współpracownika i kolegi,...

Beata | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Powieść sensacyjna. Niezła, lepsza niż pierwsza część, akcja wciągająca i szybka. Ciągle jednak brakowało mi czegoś, coś bardzo nie grało. Berg jest twardym policjantem, postrachem bandytów, w razie potrzeby nagina prawo, jest nieugięty... a zarazem jest łagodny i słodki, czuły i … nieautentyczny. Jak jego „wielka” wiara w Boga współgra z brudami, których się dopuszcza? Znowu brak autentyczności, z jednej strony autorka niemalże zakłada mu habit i narzuca celibat (wszak jest żonaty, tylko w separacji), strasznie przeżywa swą zdradę, jest pomocny i współczujący (do ideału brakuje tylko przeprowadzania staruszek przez ulicę:), z drugiej strony jego brutalność i „walenie po trupach do celu”, zawziętość, tworzą zgrzytający obraz całości… Jeśli autorka chciała pokazać wewnętrzne zmagania Berga, jego rozdarcie, to nieco przesadziła z tą świętością… Powinna się zdecydować czy Berg jest Ojcem Mateuszem czy też Harrym Hole. Zupełnie nie przekonuje mnie też sposób myślenia Ewy.
O ile bardzo...

Sargento_Garcia | 2017-09-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 14 września 2017

Zacznę moją recenzję od stwierdzenia, że wbrew temu co usłyszałem od autorki cykl książek „Między prawami” powinno się czytać po kolei tzn. zacząć od „Między prawami. Polowanie na Wilka.” (dostępna w sieci w wersji darmowej) a dopiero po niej sięgnąć po „Między prawami. Przedpiekle”. Książki nie są połączone wyłącznie głównym bohaterem, w drugiej części występuje często nawiązania do wydarzeń z pierwszego tomu. Niby nie mają one dużego wpływu na akcję ale w moim odczuciu mają ogromny wpływ na ukazanie pełnego obrazu sytuacji i reakcji.
Przechodząc do recenzji muszę się przyznać, że nic na mnie nie działa tak zachęcająco jak brutalne morderstwo zaserwowane na pierwszych stronach książki. Gdy dodam jeszcze, że zabójstwa dokonuje policjant w obecności polityka to apetyt na dobrą historię zostanie odpowiednio zaostrzony. Mam nadzieję, iż nie zepsuję niespodzianki gdy dodam jeszcze że w książce aż kipi od działań mafii, zakulisowych rozgrywek polityków, tarć w policji, CBŚ i CBA....

Adrian F | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Ocieka akcją od początku do końca. Druga część przygód Procy i Młodego jest chyba bardziej dojrzała od pierwszej. Życie głównego bohatera się rozjeżdża. Równocześnie w pracy nadal na najwyższych obrotach. Odniosłem wrażenie, że "Przedpiekle" jest trochę inspirowane pewnym dziennikarzem śledczym i jego niebezpiecznymi związkami. Autorce udało się oddać klimat zepsutej polityki, ale nie stanowił on głównej osi fabuły. Niestety dostrzegłem też jedną nieprawidłowość. Wierzę, że autorka bardziej zna się na pracy policjantów ode mnie, ale nieprawdopodobna wydaje się sytuacja, w której funkcjonariusze kłócą się przy przesłuchiwanym. Ot, taka jedna dziwna scena. Poza tym wszystko ładnie zgrane, cała historia trzyma się kupy. Co ciekawe nie ma zakończenia, które na siłę otwierałoby drogę do kolejnej części. Sprawa została zamknięta, ewentualne dalsze losy policjantów powinny być już o czymś innym. Polecam fanom policyjnych klimatów.

Miłka Kołakowska | 2017-09-02
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Nie od dziś wiadomo, że zło jest nieuchronną częścią naszej codzienności. Kolejne przestępstwa wyrastają niczym grzyby po deszczu, a walka z nimi, chociaż prowadzona regularnie i skrupulatnie, zazwyczaj przypomina tę z przysłowiowymi wiatrakami. Okazuje się bowiem, że nawet najbardziej sumienna praca służb specjalnych skończy się fiaskiem, jeżeli zabraknie w niej odpowiednio zastosowanej przebiegłości. Czasami trzeba wręcz świadomie przekroczyć granice prawa, aby położyć kres przestępczej bezwzględności. Właśnie tak charakterna, bezduszna i niezaprzeczalnie odważna okazuje się rekonstrukcja walki z bezprawiem, jaką proponuje Vera Eikon w powieści Między prawami. Przedpiekle.

Już na początku odbiorca staje się świadkiem prawdziwej egzekucji. Z broni dwóch oprawców – posła oraz policjanta – jednym czystym strzałem w głowę, postrzelona zostaje prostytutka. Owiane tajemnicą morderstwo okazuje się jedynie wstępem do przerażających...

AnnaSikorska | 2017-10-30

„Jednak dla każdej istoty ludzkiej naturalnym jest traktować śmierć obcego jak coś odległego, poniekąd nierzeczywistego”.
„Gdy odtrąca nas osoba, którą kochamy, to tak, jakby cały świat zapadł się pod ziemię. Wszystko przestaje mieć znaczenie. Myśli krążą jedynie wokół bólu i nierealności sytuacji. Trudno pozbierać się po podobnym doświadczeniu, szczególnie gdy nasze życie jest monotonne i nic nie jest w stanie rozproszyć uwagi”.
"Każdy człowiek musi przejść w życiu przez piekło. Przynajmniej raz".
Komisarz Centralnego Biura Śledczego, Alan Berg, pseudonim „Proca” wraca do Warszawy z Amsterdamu, w którym pomagał w prowadzeniu zawiłego śledztwa. Powrót do codziennego rozpracowywania grupy mokotowskiej wydaje się nudnym zajęciem, ale policjant doskonale wie, że przyspieszenie aresztowań wzbudzi czujność mafii, więc z grupą współpracowników ogranicza się do...

Dominiqe83 | 2017-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2017

„Umysł zaprzątały mu obawy o szantaż. Oczywiście Berg był pod obserwacją, ponieważ przyjaźnił się z Młodym. To nie było zaskoczeniem. Pytanie, kto obserwował i jak bardzo wnikliwie. Zastanawiał się nad czymś jeszcze – czy oby na pewno warto pakować się w tę sprawę? Nie chodziło o podrzędnych gangusów, którzy chodzą z pukawkami po mieście i więcej wykrzykują gróźb, niż dostarczają realizacji. W sprawę zamieszani byli ludzie, którzy dopuścili się morderstwa. Brutalnego. W stylu egzekucji. Jeśli w to wejdzie, to musi na całego. Przegrana nie wchodziła w grę, bo stawką było ludzkie życie.” – fragment powieści.

Książka Very Eikon „Między prawami. Przedpiekle” trafiła na moją półkę za sprawą samej autorki, która nawiązała ze mną kontakt i zaproponowała egzemplarz recenzencki swojej powieści. Na tę propozycję przystałam z ochotą, bo po pierwsze: kryminał to ten gatunek literatury popularnej, po który sięgam najczęściej, a po drugie: gustuję w polskich tytułach.

„Przedpiekle” to...

Cyrysia | 2017-09-26

„Przedpiekle'' to druga część serii kryminalno-sensacyjnej, ukazującej się pod wspólnym tytułem „Między prawami”. Można jednak czytać ten tom bez znajomości poprzedniczki, ponieważ opisuje zgoła inną historię. Jedyne co je łączy, to miejsce i grupa bohaterów z komisarzem Bergiem na czele. Aczkolwiek uważam, że warto sięgnąć po ,,Polowanie na Wilka'', tym bardziej, że na oficjalnej stronie autorki jest on dostępny formie ebooka zupełnie za darmo. Grzechem byłoby więc nie skorzystać z tak wyjątkowej okazji.

Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w skomplikowaną sieć intryg i zagadek kryminalnych. W niewyjaśnionych okolicznościach gnie prostytutka. Wielu osobom zależy na jak najszybszym zatuszowaniu całej sprawy. Jest jednak ktoś, kto nie zamierza tańczyć jak mu zagrają. To komisarz Proca, który nie spocznie, dopóki nie odkryje całej prawdy. Lecz im więcej węszy, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Jak to wszystko dalej się potoczy? To kawał porządnej,...

KobieceRecenzje365 | 2017-08-07

UWAGA! Jeśli nie czytałeś poprzedniej części "Między Prawami. Polowanie na Wilka" Very Eikon to proszę Cię drogi Czytelniku o to, abyś przeczytał:
1. Recenzję, którą znajdziecie tutaj: http://kobiecerecenzje365.blogspot.com/2017/04/vera-eikon-miedzy-prawami-polowanie-na.html?m=1
2. Przeczytać darmowego ebooka, którego można dostać na stronie Very Eikon.
Jeśli jednak jesteś po lekturze "Między prawami. Polowanie na Wilka" to zapraszam na recenzję kolejnej, pierwszy raz wydanej w papierze, książki Very Eikon "Między prawami.Przedpiekle", która swoją premierę będzie miała 4 września. "Przedpiekle", to nasz patronat medialny, który z dumą przeczytałam, a nawet pojawiłam się w materiale promocyjnym :D

"Historia, w której POLICJA, MAFIA i POLITYKA spotykają się na jednej drodze.

Diane_Rose | 2017-09-02

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/09/przedpremierowo-vera-eikon-miedzy.html

W poprzednim tomie na pierwszy plan wysunięty został problem narkomanii. Motyw był ciekawy, owszem, ale osobiście nadal uważam, że jest to problem trochę przereklamowany, chociaż ciągle nawracający. Fabuła, którą autorka zbudowała na jego podstawie była dobra, ale nie miała w sobie niczego niesamowitego. W Przedpieklu jest zdecydowanie inaczej! Nie ma to jednak jak uśmiercić kogoś na pierwszych stronach książki. Nie żebym była istotą krwi żądną, ale powieść autorki zdecydowanie zyskała na tym. Dodatkowo do morderstwa dołączyły mafia i polityka. Uwierzcie mi, że fabuła tej książki jest ciekawa i niejednokrotnie zaskoczy czytelnika.