Biblia dla dzieci

Wydawnictwo: Świat Książki
Children's Bible
historie biblijne
Maja

Biblia jest książką niezwykłą. Wywarła ogromny wpływ na wielu ludzi i nadała sens ich życiu. Opowiada o dziejach świata stworzonego przez Boga. O tym, jak Stwórca świat ukształtował, ożywił, a wreszcie ukoronował swe dzieło, powołując do życia człowieka - mężczyznę i kobietę, którzy dali początek kolejnym pokoleniom. Bóg stworzył więc także i Ciebie i mnie. W niniejszym wydaniu znajdziesz...

W niniejszym wydaniu znajdziesz najważniejsze spośród tych opowieści, wybrane ze Starego i Nowego Testamentu. Opracował je, specjalnie dla młodych czytelników, Trevor Barnes. Narracji o biblijnych wydarzeniach towarzyszą wspaniałe ilustracje. Na końcu książki zaś, w obszernej części "Objaśnienia", znajdziesz wyczerpujące informacje o kontekście historycznym, w jakim Biblia powstawała, a także słowniki: postaci występujących na kartach księgi i swoistych dla niej terminów. Ten dział uzupełniają barwne wykresy, mapy i zdjęcia.

źródło opisu: Świat Książki, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie