komiks, superbohater, Amelka
komiksy

Żródło: Recencja na kreatywna.pl : Amelka vs. Mozaika – komiks superbohaterski o przygodach dzielnej dziewczynki, która walczy nie tylko z personifikowaną Mozaiką, ale i ze złem w ogóle. O zawrót głowy przyprawić mogą rysownicy zaangażowani w projekt. W zaledwie dwóch odcinkach mamy sceny rysowane ręką, m. in. Nikodema Cabały, Adama Święckiego, Dominika Szcześniaka, Katarzyny „PannyN” Witerscheim, Michała Dziekana czy Jacka Frąsia. W sumie niemal 20 osób. Ta optymistyczna historia, rysowana w różnych stylach i konwencjach, puszcza oko do starszych czytelników umieszczając na kolejnych planszach postacie znane z szeroko pojętej popkultury, a młodszym oprócz ciekawych przygód i plenerów pozostawia także ważne przesłanie.
Recenzja z wak.net.pl"
Dostaniesz więc czytelniczko i czytelniku historię nawiązującą do Amelki, która jak istna najznamienitsza superbohaterka musi walczyć ze złowieszczą i ukrywającą się pod rożnymi postaciami (klauna, czarodziejki, zamaskowanej szwarccharakterki) Mozaiką. Oprócz tego dziewczyna będzie musiała zmierzyć się z napadem na bank, wrednymi krukami i innymi niesamowitym przygodami.

Każdy z artystów dołączył jak we wspomnianej już „Lokomotywie” Juliana Tuwima kilka wagoników (plansz) do tych opowiastek.

Oceniając subiektywnie, ale szczerze – po przeczytaniu można stwierdzić jednoznacznie - przyłożyli się do pracy! Cudownie pochłania się ten familijny komiks w oparach Cartoon, w którym (pomimo naturalnych różnic wizualnych poszczególnych ilustratorów) zachowano jednakowy profil graficzny i w tym kolorystyczny. Jest w tych pracach i stylu opowiadania coś pozytywnego i dającego nadzieje. Jakby jakiś dobry duszek, czy też czarodziej krążył wokół tej opowieści, a najważniejsza w tym wszystkim jest Amelka Superbohaterka! Dalsze słowa są zbędne, trzeba po prostu przeczytać!
Prawie na sam koniec dodam, iż komiks ten wydano profesjonalnie: w kolorze i na kredzie, z bezbłędnym DTP, zaś okładkę wykonał sam Adam Kmiołek

źródło opisu: kreatywna.pl, www.wak.net.pl

źródło okładki: Zdjęcie Autorskie

mcagnes | 2017-09-07

Pierwszy raz spotkałam się z taką inicjatywą i powiem, że jestem zachwycona i popieram całym sercem!
Oto mam przed sobą projekt, który zgromadził wielu rysowników, a każdy/każda z nich dołożył swoją cegiełkę: czy to była historia jednej Amelkowej przygody, czy też jedna komiksowa plansza. Fantastyczny projekt.

Po pierwsze dlatego, że do dla dziewczynki, która boryka się z ciężką chorobą i potrzebuje wiele wsparcia, by móc jakoś funkcjonować. Po drugie dlatego, że to właśnie ta dziewczynka jest bohaterką komiksu, jest Supermenką, ma wielką moc, potrafi latać i pomagać innym. Po trzecie zaś - tu trochę wyjdą na wierzch moje mniej chwalebne cechy - trochę Amelce zazdroszczę tego komiksu. Zaraz się wytłumaczę.

Marianka, moja córeczka, jest niepełnosprawna. Nie słyszy bez implantów, ma opóźniony rozwój mowy i wciąż się rehabilitujemy. Chciałabym kiedyś móc podsunąć jej taki komiks czy książkę, gdzie bohaterką byłaby niesłysząca dziewczynka, czy to z aparatami, czy procesorami na...

shczooreczek | 2017-08-21

Andrzej Włudecki | 2017-07-11