Zacisze 13. Powrót

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Inne wydania

Kontynuacja zwariowanych przygód Marty i Anety, znanych z „Zacisza 13”. Marta i Aneta chcą ostatecznie rozwiązać problem zamurowanych w piwnicy zwłok. Tymczasem na ulicy Zacisze pojawia się bezlitosny szantażysta, który odkrył ich tajemnicę i wścibska starsza pani, szpiegująca sąsiadów. Domem zaczyna interesować się także policja. Jak przyjaciółki wybrną z tej sytuacji? Nie mają wyjścia....

Kontynuacja zwariowanych przygód Marty i Anety, znanych z „Zacisza 13”.

Marta i Aneta chcą ostatecznie rozwiązać problem zamurowanych w piwnicy zwłok. Tymczasem na ulicy Zacisze pojawia się bezlitosny szantażysta, który odkrył ich tajemnicę i wścibska starsza pani, szpiegująca sąsiadów. Domem zaczyna interesować się także policja. Jak przyjaciółki wybrną z tej sytuacji? Nie mają wyjścia. Muszą pozbyć się wszystkich…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

boziaczek | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Zacisze 13. Powrót" to klasyczna komedia kryminalna Olgi Rudnickiej. Powracamy do wydarzeń sprzed roku, gdzie czekają na nas starzy i nowi bohaterowie; stare problemy jeszcze nie zdążyły się rozwiązać, a już nowe pukają do drzwi...:)
Dobry relaks! Zapraszam do lektury!

gwiazdka | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Ten tom moim zdaniem trochę lepszy niż poprzednie „Zacisze 13". Przede wszystkim akcja chwilami bardziej realna i wiarygodna, poza tym inny, bardziej odpowiadający mi humor, bo muszę tutaj przyznać, że przy tej części nieźle się bawiłam. Niezłe nawiązanie do pierwszej, ale też kilka nowych pomysłów, chociaż pewien schemat się powtórzył, znów mamy wrednego byłego męża, tylko zmienia się żona, więc parę powtórek jest, ale pomysł z szantażem i reakcją naszych pań był świetny.

Podsumowując wiec: warto było przemęczyć się z tomem pierwszym, żeby być zorientowanym podczas lekturki tomu drugiego.

Stworek_vel_Oka | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Już myślałam, że powtórzony motyw z podglądaniem będzie nudny jak flaki z olejem, ale Olga Rudnicka zadbała oto, żeby to była tylko wisienka na torcie dobrego, lekkiego kryminału.
Upierdliwa sąsiadka, przebrzydły Gucio i faceci, nie tylko trupięta. Ojciec, mężowie i kochanek. Aneta, która wzięła się za siebie, pozbywając się nie tylko ciałka, ale namolnego byłego męża i jego kochanki. Marta i jej opanowanie. Ładunki niewybuchowe i krasnale ogrodowe. Dorota i jej "salon masażu towarzyskiego". To wszystko podszyte pomysłem, humorem i czymś, co wciąga od pierwszej strony.

To kolejne niezmarnowane spotkanie z twórczością Olgi Rudnickiej! :)

Marianna | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Kolejny znakomity kryminał Rudnickiej. Momentami śmiałam się do łez. Bohaterki genialne,a ich pomysły zwariowane. A wścibska sąsiadka, Krystyna Kopiejka bije wszystkich na głowę, lepsza niż niejeden detektyw.
Polecam, jak zawsze! :) Ja na pewno jeszcze wrócę do tej powieści, i to nie jeden raz.

WampirkaJustynka | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Całkiem zgrabna kontynuacja Zacisza 13. Nowe postacie, stare trupi i oczywiście wścibska sąsiadka. Dla mnie Pani Olga Rudnicka jest mistrzynią komedii kryminalnych.

mclola20 | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Kontynuacja pierwszej części ani trochę nie odbiega poziomem od pierwszej:) świetne dialogi, ciekawa akcja sprawia że trudno się oderwać:) a postać pani Krystyny- wprost genialna:) polecam bardzo:)

Fitnesska | 2015-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2015

Jest to druga część "Zacisza 13".
Marta i Aneta chcą pozdyć się zamurowanych w piwnicy zwłok, ale nie jest to takie proste. Rodzina Marty, sąsiadka, która wie wszystko o wszystkich i ciągle donosi na policję i anonimy w skrzynce na listy sprawiają, że dziewczyny nie mają możliwości ostatecznie rozprawić się ze swoim problemem z przed roku. Ostatecznie wpadają na pomysł, który może uwolnić je na zawsze od skrywanej zbrodni. Tylko czy plan się powiedzie? Sprawdźcie :)

Miłka Kołakowska | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 października 2016

Co zrobić, gdy ludzkie zwłoki gracą naszą moralność i przeszkadzają w rozsądnym planowaniu przyszłości? Trupi koszmar z pewnością wymaga efektywnego zwieńczenia i Olga Rudnicka powieścią „Zacisze 13. Powrót” daje bohaterkom właśnie taką szansę. Pechowy dom na Zaciszu wraca do kryminalnej gry i gwarantuje czytelnikom iście groteskową zabawę.

Dwie przedstawicielki kadry nauczycielskiej z niechęcią wracają do wydarzeń sprzed roku i decydują się ostatecznie rozprawić z trupim problemem. Ostatnia próba ukrycia dwóch nieboszczyków była w prawdzie udana, ale kobieca intuicja podpowiada Marcie i Anecie, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych ciał. Zadanie utrudnia wścibska sąsiadka, Krystyna Kopiejka, której oko okazuje się bardziej sokole niż większości detektywów. Pani Kopiejka ewidentnie żyje życiem innych, a ciągłe obserwacje sąsiedzkiego domu stają się ogromną kulą u nogi w szemranych planach dwóch bohaterek. Szereg utrudnień wypełnia powrót byłego małżonka Anety, podejrzane...

ania | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Nie lubię być niemiła na tym portalu, ale trochę się wkurzyłam. Po co pisać takie książki? Przecież może być zabawnie i inteligentnie. A to książka o idiotkach. Dialogi i akcja tak głupie i przewidywalne, że aż nieśmieszne. Gotowy scenariusz na komedię romantyczną produkcji tvn. Nie polecam.

Liza | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Aneta akurat wyszła za mąż i ma urodzić córeczkę, Marta zaś została w Śremie i ma opiekować się jej domem oraz „chłopakami”, czyli zamurowanymi ciałami przestępców w piwnicy. Ale bohaterki muszą podjąć decyzję co zrobić z ukrywanymi szczątkami, przecież nie mogą z nimi mieszkać całe życie. Więc czynią pewne przygotowania: czytają kryminalną literaturę, zakupują potrzebne przybory i narzędzia (skomplikowane, a ci sprzedawcy tacy niedomyślni), a co najważniejsze, muszą się pozbyć świadków na pewien czas. A to nie takie proste… Do domu obok wprowadziła się bardzo gadatliwa staruszka Krystyna Kopiejko, która śledzi sąsiadów, wszystko ją ciekawi i niepokoi; za sprawą tejże sąsiadki, co trochę na zgłoszenia pojawia się policja; przyplątuje się także były mąż Anety ze swoją najnowszą dziewczyną. I powiedzcie, jak tu zrealizować przestępcze plany?

Oczywiście, to historia z przymrużeniem oka, ale czyta się płynnie i szybko; pełno tu sytuacyjnego humoru, czasami też czarnego, zabawnych...