DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami

Seria: Wydawnictwo Filmoteki Śląskiej
Wydawnictwo: Instytucja Filmowa Silesia Film

Publikacja poświęcona jest różnym odsłonom filmu dokumentalnego. Bohaterami są tuzy polskiego dokumentu, uznani filmowcy, będący jednocześnie fascynującymi osobowościami. W wywiadach opowiadają nie tylko o pracy dokumentalisty na każdym jej etapie i różnorodnych postawach twórczych, ale także o świecie, do którego starają się zbliżyć. Ich twórczość przekracza utarte stereotypy, dotykając tematów często niewygodnych i niechcianych. W publikacji udało się zachować tempo i nastrój bezpośredniego spotkania. Zapis rozmów prowadzonych przez Jakuba Sochę i Katarzynę Taras może stanowić niezwykle cenną pozycję dla pasjonatów kina dokumentalnego, ale także dla każdego czytelnika, który chce widzieć i wiedzieć więcej.

źródło opisu: http://silesiafilm.com/wydawnictwo

źródło okładki: http://silesiafilm.com/wydawnictwo