Sajens-Fikszen

* Pomnik
* Stos
* Ulica wynaturzeń

Jale | 2015-05-25

W trosce o zdrowie psychiczne odmawiam dokładniejszego wnikania w fabułę tej "książki". Rzecz jest napisana fa-tal-nie. Na prawie 200 stron da się utrafić może kilka dialogów, reszta to bita narracja, naszpikowana "uczonymi" słowami i pozbawiona praktycznie akcji, oparta głównie na jakichś abstrakcyjnych przemyśleniach bohatera. Przyznam, że po jednym-dwóch akapitach tej prozy - i to w każdym losowo wybieranym momencie - prostowały mi się fałdy mózgu, a w kąciku ust zaczynał formować się bąbelek śliny. Masochizm też ma swoje granice, a Führmann ze swoim "Sajens-Fikszen" wyraźnie je w moim przypadku przekroczył.

Adam | 2010-08-29
Przeczytana: 1987 rok

Fatalna rzecz. Słabizna. Nudniejszej - co tu dużo mówić - książki, w rękach chyba nie miałem... Dlatego nie polecam.

rasilio | 2015-10-01
Przeczytana: 1988 rok