Naram, terranova
corrum

"Kiedy wreszcie wylądowałem na Ziemi, przez dłuższy czas nie mogłem przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Mimo specjalistycznego treningu, mimo setek hologramów obejrzanych podczas lotu. Szok, jaki przeżyłem na widok ziemskiego krajobrazu, przez kilkanaście dni nie pozwalał mi na podjęcie prac związanych z moją misją." "Po raz kolejny z rzędu porządkowałem sytuacje, w które zostałem wplątany, tracąc coraz bardziej wiarę w prezentowane mi fakty. Przedstawienie... strzał na targu... jaskinia mutantów... fałszywe miasto regeneratów... Właściwie poza tym jednym "występem powitalnym" na głównej ulicy nie zauważyłem, żeby ludzie prowadzili normalne życie w hodowli. Ten barak w nocy... Ale gdzie znikali podczas dnia?"

buraukkaforesee | 2014-09-16
Przeczytana: 15 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jak na polską fantastykę dobra. Dość trudna w zrozumieniu, szczególnie jeśli chodzi o dość skąpe opisy i brak przypisów. Akcja nie jest wartka. Jak zwykle książka traci na pierwszoosobowej narracji (tzw. pamiętnikarskiej). Na końcu natłok informacji co często towarzyszy kryminalnym powieściom - wszelkie wytłumaczenia wreszcie podane na talerzu po długim i niecierpliwym wyczekiwaniu, ale tylko po to, żeby nikt nie dał nam czasu na skonsumowanie owego dania... Choć pomysł dobry to nie zachęca aż tak do sięgnięcia po kolejną część. Wygląda jak dość długi prolog bo nie ma zakończenia, a w dodatku można powiedzieć, że jest samym rozwijającym się wolno początkiem. Mimo wszystko polecam dla koneserów sci fi.

Killeras | 2016-08-14
Przeczytana: 02 sierpnia 2016