Sztuka wystąpień publicznych

Wydawnictwo: Harmonia Universalis
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Właściwie wszystkim nam zdarzyło się występować publicznie. Co wtedy czuliśmy? Suchość w gardle, drżenie głosu, pustka w głowie… To naturalne reakcje – pisze w swojej książce Artur Beling. Łatwo sobie z nimi poradzić. Dużo trudniej jest pokazać się od jak najlepszej strony, skonstruować dobrą prezentację, przemówienie czy referat, wyglądać naturalnie i profesjonalnie i – co najważniejsze – wiedzieć, jak skutecznie wpływać na ludzi.

Sztuka wystąpień publicznych, książka napisana z pasją i humorem, podpowiada, jak tego dokonać i wyrobić sobie markę znakomitego mówcy, umiejącego porwać publiczność zarówno w klasie szkolnej, jak i w czasie wystąpienia w telewizji czy z mównicy przed tysiącami słuchaczy.

źródło opisu: https://www.harmonia.edu.pl/pl/p/SZTUKA-WYSTAPIEN-PUBLICZNYCH/503

źródło okładki: zdjecie własne

| 2017-07-14

Autor, aktor z wykształcenia, przeprowadza nas przez meandry trudnej sztuki wystąpień publicznych. No, może nie takiej trudnej, jak się na szczęście okazuje po lekturze. Książka jest wciągająca, napisana lekkim stylem, a mimo to otrzymujemy sporą dawkę wiedzy zarówno tej teoretycznej, jak i praktycznej. Jako laik w tej dziedzinie jestem usatysfakcjonowany po lekturze. Myślę że książka wyczerpująco przedstawia zagadnienie wystąpień publicznych.
Jeśli chodzi o wady - fragment o tropach i figurach retorycznych wydał mi się nazbyt akademicki i skierowany bardziej do studentów szkół teatralnych niż zwykłych zjadaczy chleba. Poza tym dobrym pomysłem w publikacjach tego rodzaju wydają mi się zdjęcia, przydatne choćby podczas omawiania mowy ciała osoby występującej. Ale to szczegóły nie wpływające w znaczącym stopniu na ocenę całości.
Polecam wszystkim zainteresowanym tematem wystąpień publicznych.

Michał | 2017-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka generlanie mało konkretna. Zlepek informacji z róznych dziedzin, chociaż co ciekawsze rzeczy sobie powypisywałem.
Autor zaleca, aby podczas przemówień po przywitaniu rzucić do widowni przynętę (np. Zastanawiam się, czy są wśród was osoby...), następnie należy podać spis treści przemówienia i podać korzyści, jakie odniosą słuchacze dzięki naszej przemowie.
Dodatkowo warto kilka razy podkreślić o czym mówimy, tak aby dla wszystkich było to jasne.
Kilka dodatkowych trików:
- mówić do najbardziej oddalonej osoby
- mówić krócej i konkretniej
- docierać do strefy emocjonalnej odbiorcy
Ciekawy cytat:
,, Jeśli możesz, bądź mądrzejszy od innych ludzi, ale nie mów im o tym"

| 2017-08-21
| 2017-08-05