Franz Kafka: Aporie asymilacji. Rekonstrukcja tryptyku powieściowego

Tłumaczenie: Sebastian Mrożek
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
Franz Kafka: Aporien der Assimilation. Eine Rekonstruktion seines Romanwerks
Krzysiek

Utrzymana w eseistycznym tonie rozprawa rekonstruuje trzy powieści Franza Kafki (Ameryka 1912, Proces 1914 oraz Zamek 1922) w kontekście społecznie istotnych dyskursów ówczesnej epoki. Jest to między innymi zrealizowana po raz pierwszy rekonstrukcja współzależności zachodzących między aspektami biograficznymi a literackimi, z których wyrastają powieści Franza Kafki. Zrozumieć je można jako literackie kodowanie nad wyraz namiętnie prowadzonego dyskursu asymilacji, jaki towarzyszył życiu Kafki, wypełniając je w sposób tak intensywny, jak u żadnego innego pisarza.

źródło opisu: atut.ig.pl

źródło okładki: atut.ig.pl