Dawno temu w Polsce. Zbiór legend polskich (A long time ago in Poland. A collection of Polish legends)

Wydawnictwo: Graf_ika, Graf-ika Iwona Knechta
9788365602046
Graf_ika

Pięknie i subtelnie ilustrowana książka będąca próbą upowszechnienia szczególnego polskiego dziedzictwa kulturowego, jakim jest polski folklor zawarty w rodzimych legendach. Wydanie dwujęzyczne (język polski i angielski). Zgromadzono w tomie najważniejsze z polskich legend mamy zatem Legendę o Smoku Wawelskim, o Warsie i Sawie, o Złotej Kaczce, o Śpiących Rycerzach, czy o Królu Kruków. Warto jak sądzę dodać, że z całą pewnością tak dobre wydanie może być powodem do swoistej dumy z kraju pochodzenia, rozbudzać zainteresowanie Polską, co z niewielkiej książeczki może czynić rodzaj ambasadora Polski za granicą.

źródło opisu: sklep.graf-ika.pl

źródło okładki: sklep.graf-ika.pl