Okładka książki Sposób na Alcybiadesa

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk
typ
papier
nar
6.6 (3372 ocen i 177 opinii)

Opis książki

Pełna humoru opowieść o paczce przyjaciół, którzy cenią sobie dobre stopnie, ale nie na tyle, by się uczyć. Szukają więc sposobu, który pozwoliłby im przeżyć rok szkolny bez przemęczania się, i święcie wierzą, że taki sposób na nauczycieli, a szczególnie nauczyciela zwanego "Alcybiadesem", można znaleźć. Efekty tych poszukiwań są absolutnie zaskakujące

źródło opisu: opis autorski

Opinie czytelników
Katniss | 2013-12-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2010

Spotkałam się z tą książką jako mała dziewczynka. Była to pierwsza lektura którą szczerze pokochałam i pomimo starszego wieku kocham do tej pory.
Niezwykle barwna historia o przyjaciołach z dawnej Warszawy i ich problemach z nauczycielami. Oni mają plan ! Sposób... sposób na (peda)gogów. A właściwie sposób na Alcybiadesa, miłego, starszego profesora Misiaka. Polega on na "Wielkim Asocjacyjnym Bluffie", "zapuszczaniu Węża Morskiego" i doprowadzaniu Alcybiadesa do "dryfu". Jednak czy to wystarczy?

redlime | 2013-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2013

Jedna z lepszych książek dla młodzieży, którą czytałam.
Chłopcy odzwierciedlają maksymę "jak zarobić, żeby się nie narobić" w wydaniu uczniowskim. Inaczej rzecz ujmując "jak mieć dobre stopnie bez nauki".
Oczywiście trzeba znaleźć "sposób", ale uwaga. Ów "sposób" może zadziałać trochę inaczej niż sobie to wyobrażamy.

Pchełka | 2014-04-18

Przeczytałam tę książkę tylko i wyłącznie dzięki młodszej siostrze, dla której to była lektura szkolna. Fantastyczna, lekka, pełna humoru, ale też pouczająca.

Vernum | 2012-08-04
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Mówi się, że książki polskich autorów są smutne i pozbawione choćby szczypty humoru. Jak dobrze, że Edmund Niziurski nie trzyma się tej regółki. Przeczytałam tę książkę w zaledwie kilka dni i muszę przyznać, że pożałowałam tempa czytania. Zakończenie zaskoczyło mnie i zaraz po przeczytaniu sprawdziłam czy jest druga część. Na moje nieszczęście, nie ma.

Książka opowiada o grupce przyjaciół : Zasępie, Ciamce, Słabym i Pędzlu z klasy VIII a. Chłopcy chodzą do szkoły jedenastoletniej im. Lindego w Warszawie. Chłopcy mają problemy z nauczycielami i złymi ocenami. W końcu podejmują decyzję o " wyciągnięciu " SPONNY od kolegów ze starszych klas. Po wielu zabawnych, wciągających i niezwykłych, przygodach i pomysłach udaje im się otrzymać SPONNĘ od niejakiego " Szekspira ", chłopca ze starszej klasy. Okazuje się, że po zdobyciu SPONNY trzeba wymyślać Bluff, po czym jest jeszcze większe zamieszanie. Chłop;cy bardzo zaprzyjaźniają się z nauczycielem historii.

Hubert | 2013-06-03
Na półkach: 2013, Lektury, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Książka o kilku niesfornych ósmoklasistach, którzy robią wszystko, aby wymigać się od jakże uciążliwej dla nich nauki. Lektura lekka i przyjemna, napisana do tego z niebywałym humorem. Świetny pomysł, ciekawy styl, wciągająca akcja. Jedyne, do czego doczepiłbym się, to zakończenie - takie jakby w połowie, jakby brakowało ostatniego rozdziału (albo może i nawet całego drugiego tomu). Pomimo tego - jak najbardziej polecam tym, którzy ósmą klasę skończyli dawno temu, w ósmej (czyli II gim) są bądź też za rok, dwa w niej będą.

Fantasmagoria | 2011-04-03
Przeczytana: czerwiec 2006

Czytałam ją już dawno, ale była niesamowicie zabawna. :) Niedawno do niej wróciłam - chyba z czystego sentymentu - i odkryłam w niej zupełnie nowe 'smaczki'. Podobała mi się. :)

Dunya | 2013-06-05
Przeczytana: 25 marca 2009

Lektura mojej podstawówki. Pełna humoru, wspaniałych bohaterów oraz charyzmatycznego Alcybiadesa na zawsze pozostanie w moim sercu.

Monka | 2011-11-08

"Sposób na Alcybiadesa" to książka, która w ciekawy i humorystyczny sposób opisuje szkolną rzeczywistość.

Nitroprusydek | 2013-05-21

Według mnie każde dziecko/nastolatek powinien ją przeczytać. Klasyka literatury młodzieżowej.

Quee | 2010-12-26

Hm... jak dostać dobre oceny, żeby się nie nauczyć :D Świetne :p