Zdobywcy Troy

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Seria: Troy
Wydawnictwo: Egmont Polska
Les conquerants de Troy: 1. Exil a Port-Fleuri; 2. Eckmul le bucheron; 3. La Bataille de Port-Fleuri; 4. Le Mont Rapace
9788328119673
troy
komiksy
boroster

Wspaniale narysowana historia fantasy o Troy, niezwykłej planecie, której mieszkańcy posiadają magiczne zdolności. Niedawno odkryta, stała się własnością potężnego Konsorcjum Kwiatów, przedsiębiorstwa zarządzanego przez książąt-kupców z Meirrionu. Na Troy zakazano używania nowoczesnej technologii, aby przymusowi osiedleńcy rozwijali w sobie talenty do czarów. Pośród tysięcy kolonistów są Tabula i Rasan, rodzeństwo, które wbrew własnej woli zostało tu sprowadzone przez wojska Konsorcjum. Nastolatki uciekają z wyznaczonego miejsca pobytu, by wyruszyć na poszukiwanie rodziców. Wędrówka po pełnej niebezpieczeństw i strasznych stworów planecie okaże się niezapomnianą przygodą oraz początkiem wielkich zmian. Młodzi bohaterowie wplączą się w walkę polityczną o panowanie nad Troy i największym skarbem tej planety - magią. Zbiorczy album Zdobywcy Troy zawiera pierwsze cztery tomy cyklu i rozgrywa się cztery tysiące lat przed zdarzeniami znanymi polskim czytelnikom z komiksów o Lanfeuście. Scenariusz napisał główny twórca tego uniwersum - Christophe Arleston (Lanfeust z Troy, Trolle z Troy, Lanfeust w kosmosie), a rysunki są dziełem cenionego grafika Ciro Toty (Aquablue).

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl