Jestem nudziarą

Seria: Seria Owocowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
fata

Inne wydania

Powieść błyskotliwa, skrząca się humorem i traktująca o sprawach żywo nas dziś obchodzących, a do tego przewrotna. Jestem nudziarą - wyznaje na samym początku bohaterka powieści, Agata. "I mam przerąbane" - dodaje.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

„Jestem nudziarą” to dla mnie najsłabsza, ba- nawet najgorsza powieść Moniki Szwaja. Taka powiastka o niczym, napisana infantylnym językiem, z mało przekonującą w dodatku bardzo przewidywalną historią. Główna bohaterka nie wzbudza sympatii a irytuje, kolejne cytaty z horoskopów niepotrzebnie nabijają strony. Do tego realia szkolne mają się nijak do opisanych w powieści. Przyznaję, ze książki nie skończyłam, dobrnęłam do jednej trzeciej i dałam sobie spokój, dlatego też nie polecam powieści.

Marlena | 2013-12-22
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Agata twierdzi że jest nudziarą, "...doszłam do tego wniosku po dogłębnym przemyśleniu sprawy. Odstaję od społeczeństwa, które jest wesołe, nowoczesne i przebojowe. Nie miewam fioletowych paznokci ani pomarańczowych włosów. Ubieram się zawsze w czarne kiecki. Maluję się śladowo..." Ma 30 lat, jest nauczycielką w liceum, nie ma męża, ale ma dwie zbzikowane przyjaciółki i próbuje sobie jakoś radzić w życiu. Jak na nudziarę, wykazuje się niezłym temperamentem. Mężczyźni w jej życiu, to katastrofa. Klasa, której jest wychowawczynią to klasa bystrzaków. Agata odkrywa że brak dobrej oceny z pedagogiki na studiach, wcale nie wyklucza ukrytych talentów w tym kierunku i bohaterka z wdziękiem, chwilami wręcz brawurowo pokonuje czyhające na nią w szkolnej rzeczywistości pułapki: lesbijskie zakusy pani wicedyrektor, mentorskie i nie znoszące słów krytyki zachowania wielu nauczycieli, egoistyczne zapędy niektórych rodziców. W roli nauczycielki po mistrzowsku rozwiązuje najtrudniejsze dylematy...

lkkolo | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Panią Monikę Szwaję najprawdopodobniej dołączę do moich ulubionych autorów, muszę jeszcze przeczytać inną jej książkę, co uczynię napewno i mam nadzieję, że bardzo szybko.....
Po takim wstępie mogę tyko napisać, że opowieść mi się bardzo podobała. Jest romans, jast humor, troszkę dramatu, rozterek, a nawet delikatny wątek sensacyjny. Cego można jeszcze oczekiwać:)

Lily_Caroline | 2011-05-05
Przeczytana: 05 maja 2011

Przymierzałam się do tej książki i przymierzałam... A jak się wreszcie "przymierzyłam" to się nie mogłam oderwać! Czytałam do późnej nocy i istniało niebezpieczeństwo, że się uduszę. Ze śmiechu oczywiście.
Styl pisania Moniki Szwai najbardziej przypomina mi książki Joanny Chmielewskiej (jednej z moich ulubionych autorek). A zwłaszcza jej osobliwe poczucie humoru i przezabawne żarty sytuacyjne.
Serdecznie polecam!

Ag2S | 2010-04-21
Przeczytana: 2006 rok

Trochę przecukrzona jak zresztą wszystkie książki tego typu, bo przecież w życiu nie jest tak kolorowo, ale właśnie dlatego je czytamy.
Lubię książki tej Autorki, za język, za to, że są lekkie i przyjemne.
Polecam na rozluźnienie.

kakunia84 | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

przyznam , ze autorka z tytulem trafila w tzw "dziesiatke" przeczytałam bo zaczelam i szczerze się rozczarowałam,gdyz myslalam , ze tytul będzie symbolizowal odwrotność,a niestety stal się adekwatny do samej treści ;/ . Jednym słowem czytałam lepsze, jednakże każdy lubi cos innego....może skusze się kiedyś na inna ksiazke tej autroki i zobaczę czy tylko ta okazala się "nie trafem" czy taki jest styl pisania autorki ;( .... ;)

marysienkap | 2015-02-06
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2015

Bardzo przyjemna lektura. Idealna na samotny wieczór. Doskonale poprawia humor i podbudowuje czytelnika. Przynajmniej na mnie tak zadziałała :) też mi się czasem wydaje, że jestem taką tytułową "Nudziarą". Polecam.

Przeczytana: 21 września 2013

Bardzo fajna, lekka i przyjemna. Historia samotnej kobiety w granicach trzydziestki, która pragnie odmienić swoje życie. Kobiety, którą dwie przyjaciółki (po przejściach) koniecznie chcą zeswatać. Ona, postępując zgodnie z własnym sumieniem, ignorując rady przyjaciółek, odnajduje w życiu swoją drugą połówkę. Jej przyjaciółki również. Autorka pokazuje jak losy ludzi lubią się wzajemnie przeplatać. Jak różnorodnie kobiety podchodzą do zachowań mężczyzn. To co dla jednej jest wadą, dla innej będzie zaletą.
polecam

Nasza samozwańcza nudziara jest nauczy­cielką. Naj­pierw pra­co­wała na uczelni, ale z powodu pew­nych zda­rzeń zre­zy­gno­wała z poprzed­niej pracy i zaczęła uczuć w reno­mo­wa­nym liceum, gdzie uczniowie ją szczerze pokochali, a ona sama bez reszty oddała im swoje serce i wolny czas. Sądzę, że mając taką wychowawczynię jak Agata, nikt z uczniów nie nazwałby ją nudziarą.

Swoją drogą, czy nudziarą może być kobieta, która spędza wieczory w nocnym klubie i wylewa drinki na spodnie nieznajomym mężczyznom? Nie sądzę.

Agata przeżywa wiele, jak na nudziarę, komicznych przygód no i w końcu spotyka także mężczyznę do którego coś ją przyciąga. Ale zaraz, zaraz...przecież ona nic o nic nie wiem! Nie wiadomo czy on zajęty, czy nie! A może jakiś oszust zdradzający żonę na boku?! Agata koniecznie musi to sprawdzić, bo tak ją nagle wzięło na tę miłość!

Muszę gdzieś zaskarżyć tytuł tej książki, bo w pełni się z nim nie zgadzam i zgłaszam sprzeciw! Nasza bohaterka nie jest nudziarą!

izabela81 | 2016-07-27
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lipca 2016

Bohaterka tej książki Agata twierdzi, że jest nudziarą... chyba ja też w niektórych sytuacjach, sprawach mogę tak o sobie powiedzieć. Zresztą może i niejedna czytelniczka tej książki?

"Nam, kobietom, wydaje się, że musimy koniecznie zwisać z ramienia jakiegoś mitycznego silnego mężczyzny, a tymczasem wcale on nam nie jest konieczny do życia, ponieważ posiadamy - podobnie zresztą jak i mężczyźni, to dotyczy całej ludzkości - niewyobrażalny geniusz, którym jednak nie potrafimy dysponować..."

W książce znajdziemy romans, humor, rozterki, odrobinę dramatu i delikatny wątek sensacyjny. Polecam wszystkim tym, co walczą z nudą.

Monika Szwaja nie żyje

Dziś w wieku 66 lat odeszła znana pisarka, Monika Szwaja. Autorka takich książek jak „Jestem nudziarą”, „Zapiski stanu poważnego” czy „Romans na receptę”. Niemalże dwa lata temu, przy okazji premiery książki „Anioł w kapeluszu” przeprowadziliśmy, wspólnie z Wami, wywiad z pisarką. Dziś go przypominamy.

Monika Szwaja odpowie na Wasze pytania!

W związku z wydaniem nowej powieści „Anioł w kapeluszu” Monika Szwaja udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl. Do 14 listopada czekamy na propozycje Waszych pytań, najciekawsze z nich nagrodzimy książkami.