Moja dusza pachnie Tobą

publicystyka literacka, eseje
Drukarnia FastGraw
2017-02-01
2017-02-01

Gdzie mogę kupić książki tej autorki? Bardzo chcę, ale nie ma jej ani w księgarniach ani w bibliotekach!
Prośba o pomoc: 791#309#490

Prośba o pomoc: 791#309#490

Uwielbiam książki w takich formatach. Oszczędność słów, a głębia treści. Piękne słowa, przemyślenia prosto z serca. Idealna dla wrażliwców. Ktoś może powiedzieć, że to banał ale jak prawdziwy. Piękna.

Uwielbiam tą książkę i autorkę. O wiele za mało stron jak na tak wspaniałą książkę, wracam do niej cały czas i będę wracać! Dziękuję!!

Cudowne wiersze, cos pieknego

Cudowne wiersze, cos pieknego

Moja ulubiona współczesna, polska poetka. Wiersze zawarte w tym pozornie skromnym tomiku zawierają potężną dawkę emocji i uczuć. Utwory są kwintesencją miłości, kobiecości oraz wrażliwości. Polecam każdemu, kto ceni umiejętność idealnego operowania słowem, połączoną z wybitną delikatnością i psychologiczną motywacją!

Przedstawiam Wam kolejny zbiór przepięknych i cennych cytatów na temat miłości, życia, walki o akceptację samego siebie, piękna, które mamy dookoła, a nie zawsze doceniamy. Myślę, że ten zbiór wpasuje się idealnie w życie każdego z nas, przeżywanych przez nas doświadczeń i walki, którą toczymy o lepsze jutro. „Moja dusza pachnie Tobą” to moje kolejne pełne miłości spotkanie z twórczością Aleksandy Steć, której dziękuję bardzo za egzemplarz książki, przez którą przepłynęłam i nawet nie zwróciłam uwagę na uciekający czas.

„Pachniesz jak szczęście. Moje najpiękniejsze wspomnienia mają Twój zapach”.

O miłości napisano nie jedną książkę, wysnuto nie jedną teorię, a mimo wszystko jest uczuciem tak potężnym, że w pewnym stopniu nigdy nie będziemy potrafili jej zgłębić do samego końca. Wielu próbowało, a drugie tyle, jak nie więcej próbuje ująć to wyjątkowe uczucie słowami. Miłość jest życiem, jest w nim obecna, na dobre zadomowiła się pośród nas. Myślę, że Aleksandra Steć na nowo dołożyła do niej świeżości i głębi, której przemieć jest w niej pełno, prawda?

„To niesamowite. Wymarzyłam sobie Ciebie, a Ty naprawdę istniejesz”.

„Moja dusza pachnie Tobą” jest podróżą emocjonalną, którą odkrywamy w czterech etapach: "Przesiąknięta jestem Tobą na wskroś", "Życie ma smak dawnych pocałunków", "Świat cierpi na deficyt miłości" oraz "Kobiecość najsłodsza z broni". Każdy z nich różni się zawartością tematyki spisanych przemyśleń, więc myślę, że czytelnicy dobiorą coś, co w danym etapie życia najbardziej do niego przemawia. Aleksandra Steć potrafi przesiąknąć światem emocjonalnym i wypełnić braki w naszych duszach ukazując, że samotność, nawet taka z wyboru nie jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, kiedy pozbawiona jest miłości. Zmusza nasze szare komórki do rozruchu i zachwytu nad każdym przelanym na papier słowie.

„Nie możemy oczekiwać od ludzi, którzy boją się małego deszczu, że zrozumieją, co to znaczy przetrwać burzę”.

„Moja dusza pachnie Tobą” to refleksje, które możemy nałożyć na swoją własną duszę, która ma swój indywidualny zapach. Ugrzęzłam w romantyzmie i subtelności po samiutką szyję nie mając zamiaru się z niej wyswobodzić. Bo i po, co? Kocham te wspaniałe cytaty, które można wyodrębnić z każdej z książek Aleksandry Stęc, czasami mam wrażenie, że mogłabym nimi zapisać każdą ścianę w pokoju, a mimo wszystko za każdym razem ich sens wyglądałby zupełnie inaczej. To jest najpiękniejsze w twórczości autorki, każdy spojrzy na nią inaczej i wyciągnie to, czego obecnie najbardziej potrzebuje. Jestem przekonana, że niejednokrotnie otworzę tą książkę podróżując w głąb własnej duszy za sprawą słów Aleksandy Stęć.

Pierwszy raz z twórczością Aleksandry Steć spotkałam się już jakiś czas temu i muszę przyznać, że był to całkowity przypadek. Uwielbiam przeróżne cytaty o życiu, miłości i akceptacji własnej osoby. Zawsze kiedy znajduję jakiś nowy fragment, który mi się podoba, zapisuję go w zeszycie. Lubię wracać do tych zapisków, ponieważ dają mi one siłę, motywację i nadzieję na lepsze jutro. Kilkakrotnie trafiłam w internecie na słowa Aleksandry Steć, które są bardzo popularne i mocno rozpowszechniane na stronach o uczuciach i emocjach, czemu kompletnie nie można się dziwić, ponieważ twórczość tej autorki chwyta za serce i nie pozwala o sobie zapomnieć. Zrobiłam małe rozpoznanie i odkryłam, że Ola ma w swoim dorobku aż cztery książki. Podjęłam decyzję, że koniecznie muszę przeczytać je wszystkie, bo miałam przeczucie, że bardzo mocno utożsamię się z ich treścią. Autorka okazała się tak przemiłą osobą i wysłała mi swoje dzieła, abym mogła je dla was zrecenzować. Trzymając w dłoniach cały pakiet książek tej pisarki, zastanawiałam się, od której powinnam zacząć. Miałam ochotę przeczytać je wszystkie w jednym momencie, co oczywiście nie było możliwe. Musiałam podjąć jakąś decyzję. Po dłuższym przemyśleniu całej sprawy, wybrałam tytuł "Moja dusza pachnie Tobą". To jedno zdanie podziałało na moją wyobraźnię i bardzo mocno mnie zaintrygowało. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie emocje towarzyszyły mi podczas lektury tej książki, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji.

Wydawać by się mogło, że o miłości napisano już dosłownie wszystko i nic nowego w tym temacie nie da się już stworzyć. Nic bardziej mylnego! Aleksandra Steć nadaje temu słowu zupełnie nowe znaczenie i opisuje to uczucie w sposób, który zachwyca i pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy. To cudowne, że coś tak doskonale nam znanego zostaje przedstawione w całkowicie obcym wydaniu. Autorka ukazuje nam za pomocą swoich tekstów, że z miłością wiążą się również pożądanie, namiętność, czułość i bezpieczeństwo, ale także cierpienie oraz ból. Aleksandra Steć uczy nas, że miłość nie zawsze jest łatwa, ale choć bywa skomplikowana, jest również szalenie piękna i fascynująca.

Czytając "Moja dusza pachnie Tobą" nieustannie miałam wrażenie, że autorka jakimś cudem zna moje myśli i idealnie odwzorowuje w swoich tekstach mój charakter i osobowość. Nie mam pojęcia jak to się stało - jeszcze nigdy nie czułam, żeby ktoś tak doskonale opisał to co czuję. Aleksandra Steć ubrała w słowa to wszystko czego ja nie potrafiłam i nie byłam w stanie przelać na papier. Jestem zaskoczona, że tak mocno utożsamiłam się z tą książką. Podczas lektury czułam, że między mną, a autorką wytworzyła się jakaś niebywale silna i wspaniała więź, choć przecież w ogóle się nie znamy. "Moja dusza pachnie Tobą" to dla mnie naprawdę emocjonujący i cenny tytuł, do którego z pewnością jeszcze niejednokrotnie powrócę. Ola swoimi tekstami trafiła idealnie w sam środek mojego serca. Czytając to dzieło wielokrotnie rozpadałam się na milion małych części, a po chwili zbierałam je wszystkie i układałam w całość. To lektura, o której nigdy nie zapomnę i myślę, że już zawsze będzie miała ona ważne miejsce zarówno w moim sercu jak i domowej biblioteczce.

Wielu pisarzy przedstawia miłość w bardzo skomplikowany i często niezrozumiały dla czytelnika sposób. Aleksandra Steć opisuje ją w niezwykle prostym i zarazem pięknym stylu, sprawiając, że książka staje się idealną lekturą dla każdego kto choć odrobinę jest zainteresowany tematem.
Nie potrafię wybrać jednego, ani nawet kilku moich ulubionych cytatów z tej pozycji. Według mnie cała książka jest niezwykle wartościowa i cenna, a każda kolejna strona to jeszcze więcej pięknych emocji, których możemy doświadczyć.

Dziękuję autorce za każde słowo i zdanie, za każdą zapisaną kartę tej książki. Za wszystkie emocje, które zawładnęły mną całkowicie podczas czytania. Za ukazanie tego, jak piękna potrafi i może być prawdziwa miłość i za naukę co to słowo oznacza. To cudowne uczucie, wiedzieć, że w tym całym brutalnym i okrutnym świecie są osoby, które swoją twórczością potrafią dodać otuchy innym. "Moja dusza pachnie Tobą" to pozycja, która wymyka się wszystkim skalom ocen. To książka, która jest ponadczasowa, a jej przesłanie będzie aktualne i wartościowe dla wielu kolejnych pokoleń.

Ola pisze tak pięknie, tak wrażliwą duszę ma, że można ją czytać i czytać i wracać do tego co już przeczytałaś i usłyszeć, zobaczyć coś innego. Dusza, miłość, poczucie własnej wartości, marzenia, walka, odrzucenie, zranienie, miłość, DOBRO, piękno, drugi człowiek, ciepło, wiara, porywy miłości, miłość. I WRAŻLIWOŚĆ.
Warto zatrzymać się przy tej pozycji na dłuższą chwilę. U mnie leży na półce za łóżkiem i sobie ją dawkuje, jak witaminy.

Warto zatrzymać się przy tej pozycji na dłuższą chwilę. U...

Podróż przez różne zakamarki życia w jednym , maleńkim tomiku...

Podróż przez różne zakamarki życia w jednym , maleńkim tomiku...

"Pachniesz jak szczęście. Moje najpiękniejsze wspomnienia mają Twój zapach."

"Moja dusza pachnie Tobą" to zbiór przepięknych, niebywale prawdziwych myśli i cytatów, które poruszą nawet skamieniałe serce. Początkowo pragnęłam wybrać te najbardziej trafne, najwspanialsze, ale szybko zrezygnowałam z zakładek indeksujących, bo zadanie to nie miało żadnego sensu. Nie znalazłam tu ani jednego słowa, które nie trafiłoby wprost do mojej duszy, nie przeszyłoby mnie na wskroś. Ta pozycja jest idealna i dopracowana, nie miałam nawet pojęcia, że tak niewielka objętościowo książeczka może wyzwolić w człowieku tyle niepojętych, intensywnych emocji.

"Najważniejsze jest znaleźć kogoś, kto dotknie twojej duszy nie dotykając nawet jeszcze twojego ciała. Przyspieszy bicie serca nie przyspieszając biegu zdarzeń. Poruszy twój świat, jednocześnie pozwalając pozostać ci w takim miejscu, w którym chcesz być. I nawet będąc daleko, będzie znacznie bliżej ciebie, niż wszyscy ludzie znajdujący się dokoła."

Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak autorka nadzwyczaj trafnie i pięknie ubiera w słowa wszelkie uczucia. Jej język jest niezwykle sugestywny, dlatego odczytane cytaty momentalnie rozbudzają opisywane emocje, angażują wyobraźnię, przywracają dawne wspomnienia, zarówno te piękne, jak i bolesne. Podczas lektury wylałam wiele łez, spowodowanych zarówno wzruszeniem, jak i smutkiem, co jest tylko dowodem na to, iż najbardziej porażające historie to te, napisane przez samo życie i uczucia przeszywające nasze serca na wylot.

"Wydaje mi się, że nie umiem mówić o miłości. Jakichkolwiek słów bym nie użyła zawsze to będzie za mało. Zbyt głupie, zbyt proste, zbyt niedokładne. Tak naprawdę prawdziwe historie o miłości są ukryte w środku nas, głęboko pod skórą."

Całość podzielona jest na cztery części o jakże wymownych tytułach: „Przesiąknięta jestem Tobą na wskroś”, „Życie ma smak dawnych pocałunków”, „Świat cierpi na deficyt miłości” oraz „Kobiecość najsłodszą z broni”. Każda z nich skupia się na innych emocjach, obezwładniających człowieka na różnych etapach życia. Zależnie od tego, czy jesteśmy zakochani, czy porzuceni, zupełnie inaczej patrzymy na świat. Tak bardzo pragniemy wierzyć w jedyną, wieczną, prawdziwą miłość, lecz zaznając najsilniejszego bólu, jakim jest rozłąka z ukochanym, zaczynamy często wątpić, czy takie uczucie istnieje rzeczywiście, czy jest tylko złudzeniem, po którym zawsze zostają nieopisane cierpienie i rozczarowanie.

"Rozsypałam się na kawałki. I nie umiem poskładać się znowu w całość. Brakuje kilku części. Myślę, że gdzieś przez przysadek zostawiłam serce i zgubiłam zdrowy rozsądek. Lecz najbardziej ze wszystkich części mnie – brakuje mi Ciebie."

Czym jest miłość? Czy da się ją opisać słowami? Czy mają one tak wielką moc? Możemy próbować, szukać najsugestywniejszych określeń, lecz doskonale zdajemy sobie sprawę, że to wciąż nie wystarczy, by przekazać intensywność i głębię, która przenika serce. Adekwatnym uczuciem jest ból, pojawiający się po stracie tej niemożliwej do opisania, niepojętej emocji. Równie mocno obezwładniają, przejmują dowodzenie, zajmują każdą cząsteczkę ludzkiego ciała i umysłu, lecz bez wątpienia lepiej pokochać i cierpieć, niż nigdy nie zaznać tej uzależniającej euforii, poczucia bezpieczeństwa i głębokiego połączenia z drugim człowiekiem.

"W moim umyśle zawsze będziesz piękną historią, w moim sercu przyspieszonym przepływem krwi, na mojej skórze - dreszczem. Wpisałeś się w każdy zakamarek mojego ciała, w każdy skrawek mojej osobowości. Zawsze będziesz, po prostu."

Autorka w fenomenalny sposób przypomina, że kto pokochał raz, ten już nigdy od tego nie zdoła uciec. Każda osoba, jaka była dla nas ważna, skradła kawałek naszego serca, staje się nieodłącznym elementem życia, rozstanie nie jest diametralnym końcem. Oczywiste jest, że tak silne emocje, które przez jakiś okres były motorem funkcjonowania, nigdy nie wypalą się całkowicie, mogą jedynie przybrać inny, często skrajnie odmienny kształt.

Oprócz pięknych, poruszających sentencji o różnych obliczach miłości znajdziemy tu również teksty o złudzeniach i rozczarowaniu obecnym światem, w którym wrażliwe dusze nie potrafią się odnaleźć. Aleksandra Steć otwiera czytelnikom oczy, przypomina, co jest największą wartością, wyraża swój bunt i wstręt wobec wszechogarniającego konsumpcjonizmu, jaki coraz bardziej zagłusza duchowe potrzeby. Nie zabrakło również fragmentów motywujących, podbudowujących, jakie uzmysławiają, że każdy z nas jest wyjątkowy i może żyć na swój indywidualny sposób. Ta część dodaje czytelnikom pewności siebie, koi zszargane nerwy i kompleksy, umacnia wiarę we własne możliwości i przypomina, że wszyscy miewają gorsze dni, są one nieodłącznym elementem życia.

"To przypadek tworzy najpiękniejsze historie o miłości. Uczucie rodzi się w miejscach, po których się tego nie spodziewamy, w czasie, w którym o tym nie marzymy, w ludziach, którzy jeszcze do niedawna się nawet nie znali. Wciąż zachwycam się tą chemią przypadku, nazywaną przez niektórych przeznaczeniem."

"Moja dusza pachnie Tobą" to wyjątkowa, niezwykle intymna, romantyczna i głęboka pozycja o miłości, pokrewieństwie dusz, lecz również o tęsknocie czy bólu spowodowanym niespełnionym uczuciem. Napisana nadzwyczaj sugestywnym, pięknym językiem książka, którą odbiera się wszystkimi zmysłami. Porażająca, angażująca, rozbudzająca wrażliwość oraz zmysłowość, przywracająca fundamentalne, nawet intymne wspomnienia i skłaniająca do głębokich refleksji nad największymi wartościami ludzkiej egzystencji. Autorka stworzyła wyjątkowy, ponadczasowy zbiór przepięknych i bezcennych sentencji oraz osobistych przemyśleń, który chwyta za serce, wzrusza do łez i zapada w pamięć na bardzo długo. To jedna z najwartościowszych pozycji, jaką miała okazję poznać. Polecam gorąco!

"To niesamowite. Wymarzyłam sobie Ciebie, a Ty naprawdę istniejesz."

"Pachniesz jak szczęście. Moje najpiękniejsze wspomnienia mają Twój zapach."

• Poezja
  • -0- aNOWOŚCI 2017