Dziwne historie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Sleepers of Mars
Dziwne, historie
corrum

Opowiadania przedstawione w niniejszym tomie stanowią fascynującą lekturę nie tylko dla miłośników science fiction. Znakomite chwyty kompozycyjne, intrygująca fabuła, dyskretny humor, lekkość stylu to zalety tej wartościowej prozy, stworzonej ręką prawdziwego mistrza.

jbili | 2016-04-21
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Pisarz urodzony na początku XX wieku, zbiór opowiadań został wydany w 1961 roku a zawiera pozycje z twórczości realizowanej w latach 50. Ciekawą przygodą jest sięgnięcie do literatury fantastycznonaukowej tworzonej w tak odległym czasie z perspektywy człowieka, który żyje w czasach do których sięgała potencjalnie wyobraźnia autora. Ciekawy pogląd na możliwość i konsekwencje podróży w czasie, oraz istnienie równoległych wszechświatów, jedno z opowiadań mogłoby posłużyć jako baza do scenariusza seksmisji ;), ale najciekawsza moim zdaniem była ostatnia pozycja, stworzona co ciekawe w roku 1934 opisująca czasy miliony lat w przód do nam obecnych, ale widziana nie z perspektywy człowieka, ale innej rasy, która w owym czasie powstała drogą ewolucji w układzie słonecznym, choć człowiek nadal pozostał jej jednym z głównych bohaterów. Przede mną trzecia z książek autora, po którą sięgam z dużym entuzjazmem :)

katherine1st | 2015-03-17
Na półkach: 2015, Przeczytane