Jack i Jill

Wydawnictwo: Amber
Jack and Jill
kryminał, sensacja
Karolina

W jednej z dzielnic Waszyngtonu zostaje bestialsko zamordowana mała dziewczynka. Dochodzenie prowadzi detektyw Alex Cross. W tym samym czasie ginie popularny senator, zastrzelony we własnym domu w Georgetown. Policja znajduje na miejscu zbrodni wierszowaną wiadomość zapowiadającą dalsze morderstwa i podpisaną "Jack i Jill". Cross podejrzewa, że między zabójstwami istnieje jakiś związek. Zanim jednak ułoży kawałki łamigłówki w logiczną całość, morderca uderzy znowu.

Magnis | 2016-09-01
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Jack i Jill to trzecia część przygód detektywa Alexa Crossa, a zarazem psychologa specjalizującego się w tropieniu nieuchwytnych przestępców. Dwie pierwsze części wspominam świetne. Trzymały w napięciu i do końca nie można było być pewnym sprawcy. Trzecia część może nie przebije poprzedniczek, ale również jest dobra.

Alex Cross odpoczywa i wspomina poprzednie sprawy, ale będzie musiał zająć się makabryczną zbrodnią na dziecku popełnioną przy szkole. W Waszyngtonie duet morderców zaczyna terroryzować mieszkańców. Do grupy wyjaśniającej sprawę dołącza też Alex, który ma wspomóc swoim doświadczeniem poszukiwania dwójki morderców. Dwie niezwykłe sprawy i nad wyraz trudne ze względu na nie możliwość złapania żadnego tropu. Pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy to wątek zabójstwa w okolicy gdzie mieszka Alex. Każdy boi się o swoje dzieci i strach narasta coraz bardziej. Znikoma ilość śladów i żadnych świadków powoduje paraliż działań akcji detektywów. Czasami ten wątek wysuwa się na...

dorcia2633 | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Tego dnia w Waszyngtonie rozpoczęły się krwawe żniwa... Pierwszą ofiarą jest sześcioletnia czarnoskóra dziewczynka, zatłuczona na śmierć kijem bejsbolowym. Zmasakrowane ciało dziecka zostaje podrzucone na dziedziniec szkoły. W tym samym czasie w swoim apartamencie z rąk pary zabójców ginie od strzałów w głowę senator Daniel Fitzpatrick. Przy jego ciele policja znajduje rymowany liścik podpisany ,, Jack i Jill ". Wiadomość jest zapowiedzią kolejnych egzekucji pośród miejscowych celebrytów. W oba śledztwa zaangażowany jest detektyw Alex Cross. Czy zabójców coś łączy? Czy starają się ze sobą rywalizować? Dochodzi do kolejnych morderstw. Śledztwo coraz wyraźniej zmierza w kierunku Białego Domu i osób z kręgu najbliższych współpracowników prezydenta. Jak się okazuje, ,, Jack" i ,, Jill " to kryptonimy, jakimi tajne służby określają parę prezydencką...

Kucharz | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia.
Niby to cykl z Alexem Crossem, niby autor, którego lubie - Patterson, a jednak książka nie zachwyca. Momentami akcja maksymalnie zaczyna przyspieszać, by po chwili totalnie zwolnić. Opisanie pościgu lub negocjacji z porywaczem czy mordercą by po chwili opisywać życie rodzinne Alexa nie "kupiło mnie". Wręcz przeciwnie odrzucało i zniechęcało do tego stopnia, że w pewnym momencie przerzucałem wzrok po linijkach, by szybciej dojść do "lepszego" momentu.

Ogólnie są lepsze thrillery/kryminały i nie zachęcam do rozpoczynania czytania książek Pattersona od tej pozycji. Autor ma w swoim dorobku zdecydowanie lepsze pozycję.

5/10 z sympatii do Sampsona i Crossa.

Aneta Wiola | 2016-08-09

Mi natomiast JACK I JILL bardzo przypadła do gustu, zaskakujące zwroty akcji a w szczególności końcowa część, dużo się dzieje i nie można narzekać na nudę, a dlaczego 8/10? może dlatego że jak zwykle Alex Cross rusza na ratunek...no błagam, kim on jest? nie lubię tej postaci i z każdą przeczytaną książką nie znoszę go jeszcze bardziej i na prawdę nie interesuje mnie jego życie prywatne, nie jest wcale ciekawy aby o nim czytać bez końca.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 05 października 2015

Po jej przeczytaniu można czuć pewien niedosyt. Być może dlatego, że Patterson przyzwyczaił swoich czytelników, że książki z Alexem Crossem są prawie zawsze wciągające i wyróżniające się spośród innych tytułów. Tutaj niby mamy do czynienia z intrygującymi zbrodniami, wieloma wątkami i także zaskakującym zakończeniem, ale książka jednak nie jest szczytem możliwości autora. Czytałam wiele powieści Pattersona, które pochłonęły mnie bez reszty. Ta tego nie zrobiła.

Betoniarka | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Zarządzam zdecydowaną przerwę w czytaniu Pattersona. Pierwsze dwa tomy przygód Alexa Crossa czytałam z wypiekami na twarzy, a w tej części... cóż... Mamy dwie zagadki kryminalne, jedna jest dość ciekawa, ale została potraktowana trochę po macoszemu, jako tło. Szkoda. Para tytułowych złoczyńców natomiast nie wzbudziła we mnie ani zainteresowania ani ciekawości. Przez to, mimo stylu Pattersona (krótkie rozdziały, dużo akcji) książka niemiłosiernie mi się dłużyła. Końcówka dostarcza sporo obietnic na kolejne tomy, ale póki co po nie nie sięgam. Polecam tylko tym, którzy mają w planach przeczytanie całej serii. Jako osobna książka raczej nie warto.

tajus | 2011-07-23
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2011

Jeśli chodzi o sensacyjną fabułę i jej zawrotne tempo, książka jest podobna do "W sieci pająka" i "Kolekcjonera". Nic dziwnego, w końcu opowiada o dalszych losach Alexa Crossa i w jakimś tam małym stopniu powieści łączą się ze sobą. Tę pozycję jednak oceniłam niższą notą, ponieważ mimo ciekawej akcji z tajemniczymi morderstwami, miałam wrażenie, że niektóre elementy czy po prostu ten lub tamten wątek był jakby wciśnięty na siłę i można by było się obejść bez niego. Koniec książki zarówno zaskakuje, jak i pozostawia po sobie pewien niedosyt. Być może co nieco zostaje wyjaśnione w kolejnej powieści z Crossem, no ale o tym pozostaje mi tylko przekonać się wkrótce. Zastanawia mnie jeszcze fakt, czy w każdej książce z Alexem Crossem głównemu bohaterowi wpada w oko jakaś kobieta. Jak do tej pory, we wszystkich trzech historiach tak było, więc jak tak dalej pójdzie, zacznie się robić coraz bardziej monotonnie. Dlatego jestem ciekawa imnnych przygód owego bohatera, więc na pewno sięgnę po...

zabulak | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Ewidentnie słabsza część niż dwie poprzednie,mimo wszystko dobrze się czytało. bardzo fajne było wrzucenie dwóch typów zbrodni. Szkoda tylko, że w jednej do końca nie jesteśmy pewni co do końca się stało. czuję pewien niedosyt, ale i tak polecam !!!

kitek8844 | 2015-06-19

Niby Alex cross ale brakuje tego czegoś. Jest akcja, zwrot akcji i niby juz wiemy kto jest morderca a tu zaskoczenie. Fajna ale tak jak już wspomniałam brakuje tego 'czegoś' nie porywa po prostu ale mimo to polecam :)

sygin | 2013-07-24
Przeczytana: lipiec 2013

Zacznę więc opis swych wrażeń od pochwał. Otóż bardzo podobał mi się pomysł na fabułę, zestawienie ze sobą dwóch zbrodni z pozoru tak różnych, a przecież morderstwo jest zawsze morderstwem bez względu czy ofiara wywodzi się z czarnej dzielnicy czy choćby z Białego Domu. Interesująca treść, nieprzewidywalna i drobiazgowo opracowana przez autora zagadka, nieprzewidywalna niemal do ostatniej strony. I po trzecie bardzo podobały mi się fragmenty poświęcone Jackowi i Jill, ich wzajemnej relacji, która także przypominała swoistą grę.

Co do wad, to niestety jest ich znacznie więcej, choć moja opinia jest jak zawsze skrajnie subiektywna i w przypadku innych czytelników wady te w ogóle mogą nie istnieć. Moje zastrzeżenia dotyczą bowiem zwłaszcza głównej postaci – Alexa. Nie lubię go :) wiem brzmi to dosyć niepoważnie, ale wynika to z mojej wrodzonej przekory. Nie polubiłam Alexa Crossa, głównie dlatego, że kazano mi to zrobić. Książka napisana jest tak, żebyśmy nie mieli wątpliwości jak...