Z drugiej strony czasu

Wydawnictwo: Werset
literatura faktu
pasjonatka

Do opowiedzenia tej historii Elwira Kucharska przygotowywała się przez wiele lat. Ważnym etapem tych przygotowań była jej pierwsza książka Siła przyciągania, czyli polskie losy, wydana w 2008 roku. Ten obszerny zbiór kilkunastu gawęd o życiu Polaków osiadłych po drugiej wojnie światowej w Belgii stanowił dla Autorki, poza sposobnością uchwycenia niezwykle interesujących ludzkich historii, świetny warsztat zdolności pisarskich. Tu odsłoniła swoją umiejętność ciekawego, dynamicznego prowadzenia narracji, budowania napięć, odtwarzania emocji. Dodatkowo spojrzenie na losy cudze, otwierane przed nią, tak jak i domy, z ogromnym zaufaniem, poczuciem bliskości i zrozumienia, wyzwoliło w niej tym większą potrzebę ogarnięcia i odtworzenia historii własnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Werset, 2010

źródło okładki: www.werset.pl