Królowa mieczy

corrum

Jola | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Amber
Przeczytana: 05 marca 2016

Wg mnie drugi tom jest minimalnie słabszy od pierwszego, co nie zmienia faktu, że czytałam go z prawdziwą przyjemnością. W "Królowej mieczy" powracamy do Piętnastu Planów, rozdartych walką między Ładem a Chaosem, gdzie bogowie są potężni, ale nie wszechmocni, i często muszą działać rękoma śmiertelników.

Nowością w tej części jest postać Jhary-a-Conela, towarzysza bohaterów, i jego latającego kota. Jhary jest sympatyczny, zawadiacki, momentami irytujący - stanowi niejako przeciwwagę dla ponurego, coraz bardziej poważniejącego Coruma, któremu zaczyna ciążyć jego przeznaczenie.

Po zakończeniu "Królowej mieczy" od razu nabrałam ochoty na część trzecią, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że Moorcock to jeden z moich ulubiony pisarzy fantastyki z lat 70-tych XX wieku. Jeśli lubicie starą szkołę fantasy z tamtych czasów - "Corum" jest lekturą dla was.

Asvalin | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jak poprzednim razem - stare i troszkę naiwne fantasy. Błędy powielone z poprzedniej części, jednak sama fabuła trzyma poziom poprzedniczki - czyli jest ok.

LordVaderJunior | 2017-04-27
Gocha | 2017-04-05