Justice League volume 8: Darkseid War part 2
Liga Sprawiedliwości, JL, Darkseid, DC
komiksy
czomicz

Ósmy tom serii o grupie superbohaterów powołanej, by chronić ludzkość przed zagrożeniami z kosmosu. Fabularne zamknięcie szeroko zakrojonej intrygi rozpoczętej w tomie siódmym. W następstwie wybuchu mocy po śmierci Darkseida niektórzy członkowie Ligi Sprawiedliwości uzyskali niezwykłe talenty. Superman, Batman, Flash, Shazam, Green Lantern i Lex Luthor zostali przeobrażeni w Nowych Bogów. Nawet dla superbohaterów tak wielkie zdolności są niewyobrażalne. Niestety, herosi równocześnie coraz bardziej tracą swe człowieczeństwo... Tymczasem Wonder Woman, której nie objęła boska przemiana, musi podjąć walkę, by ocalić świat przed zniszczeniem z ręki Anty-Monitora. W tym celu zacznie szukać pomocy u największych wrogów: przybyszy z innej rzeczywistości tworzących Syndykat Zbrodni! Na scenie pojawi się też potężna Grail, córka Darkseida, która ma własne plany co do przyszłości wszechświata. Opowieści o Lidze zostały napisane przez Geoffa Johnsa, scenarzystę mającego na koncie wiele bestsellerowych dzieł (Aquaman, Green Lantern, Justice League, Superman, Batman), a narysowane między innymi przez uznanego grafika Jasona Faboka (Detective Comics, Batman, Superman/Batman).

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2017-07-24
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

WOJNA DARKSEIDA TRWA

U schyłku ery New 52 (czy jak kto woli Nowego DC Comics) doszło do konfliktu, który wstrząsnął światem superbohaterów. Gdy Darkseid starł się z Antymonitorem, dla herosów nadeszła chwila próby. Superman stał się zły, Batman został bogiem, a to był jedynie początek. Teraz czas przekonać się, co nastąpi w chwili, w której wojna wydaje się być definitywnie zakończona.

Darkseid poległ, zabity przez Antymoniotora. Superbohaterowie, którzy byli świadkiem jego śmierci, a także przebywający na Apokolips Superman i Lex Luthor, w wyniku uwolnienia się z jego ciała energii zostają przemienieni w Nowych Bogów. Batman staje się Bogiem Wiedzy, Flash Bogiem Śmierci, Green Lantern Bogiem Światła, Shazam Bogiem Bogów, Superman Bogiem Siły a Lex Luthor Bogiem Apokolips. Na dodatek Antymonitor znika, a Wonder Woman, która jako jedyna nie uległa przemianie, musi stawić czoło niedobitkom ludzi Darkseida. Niestety nie mogąc liczyć na pomoc swoich dotychczasowych sojuszników, po...

AliEns00 | 2017-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2017

Ostatni tom Ligi Sprawiedliwości z New52 to dokończenie sagi "Wojna Darkseida". Po wielkim starciu, który zakończył poprzedni album, Darkside zginął a AntyMonitor.... zaginął. Energia, która została wyzwolona z tego starcia, trafia w naszych protagonistów, którzy stają się "bogami".
Jedynie Grail, córka zmarłego władcy Apokolips, nie jest zaskoczona nową sytuacją i rozpoczyna realizację własnego planu.
Jak poprzednio, główną bohaterką jest Wonder Woman, a skupienie się na jej postaci i Grail, demonicznej amazonki działa na korzyść całej opowieści.
Jako, że jest to komiks wypełniony po brzegi akcją i nawalanką, występuje w nim wiele głupawych zwrotów fabularnych i można odnieść wrażenie, że większość wydarzeń to wypełniacze, które mają doprowadzić do końcowych twistów, mieszczących się na kilku ostatnich stronach.
Na szczęście Johns znajduje nieco miejsca dla mniej użytecznych i rzadko eksploatowanych bohaterów. Bardzo fajny jest zeszyt skupiający się na postaci Jessiki Cruz oraz...

Vekk92 | 2017-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy