Maska

thiller, sensacja, kryminał, maska
horror
corrum

Inne wydania

Carol i Paul Tracy są ludźmi sukcesu: ona jest cenionym specjalistą w dziedzinie psychiatrii dziecięcej, on robi karierę jako nauczyciel akademicki i pisarz. Do pełni małżeńskiego szczęścia brakuje im tylko dziecka, a ponieważ Carol jest bezpłodna, decydują się na adopcję. Realizację ich planów utrudnia cały szereg pozornie przypadkowych wypadków i katastrof. Pewnego dnia Carol niechcący...

Pewnego dnia Carol niechcący potrąca samochodem nieznajomą nastolatkę. Chociaż dziewczynka nie odnosi poważniejszej szkody, okazuje się, że kompletnie nic o sobie nie wie i niczego nie pamięta. BR> W trakcie seansu hipnotycznego, jakiemu poddana zostaje Jane, wychodzi na jaw przerażająca prawda. Jej ciało zamieszkuje nie jedna, ale kilka różnych osobowości. Wszystkie one należały do żyjących przed laty dziewcząt, które zmarły tragicznie w przeddzień swoich szesnastych urodzin. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że przed śmiercią każda z nich zdradzała objawy morderczej furii skierowanej przeciwko najbliższym.

ZARAZA | 2012-04-09
Przeczytana: 2011 rok

Lubię twórczość Dean Koontza i przeczytałam kilka jego powieści i żadna mnie nie rozczarowała. Do czasu aż sięgnęłam po "Maskę".

Na początku zdziwiło mnie, że książka jest tak krótka, gdyż wszystkie jego książki, z jakimi się zapoznałam, było o wiele obszerniejsze.

Zdziwiło mnie również, że w powieście nie ma żadnych wątków s-fi, co Koontz niewątpliwie lubi wprowadzać w swoje utwory. Dla mnie nie jest to jednak ujmą, gdyż miło było przeczytać coś zupełnie innego, od poprzednich utworów.

Natomiast dużym minusem jest prosta, mało zaskakująca fabuła. Innym minusem są mało oryginale postacie, jednowymiarowe.

Tak mi teraz jeszcze przypomniało, cholerne słowo „łup”, tyle razy używane przez autora, że miałam ochotę cisnąć książką w kąt.

A i jeszcze sceny miłosne, nie że nie lubię, bo właśnie lubię takie zabiegi, ale sceny i dialogi rodem z harlequina, w dodatku w horrorze ;/ Może, nie byłoby to tak rażące, gdyby autor stanowczo nie przesadził.

A może jakieś plusy? No znajdą się...

PABLOPAN | 2012-03-14
Przeczytana: 14 marca 2012

Niezbyt obszerna, ale bardzo wciągająca książka. Może jak na Koontza wolno się rozkręca, ale potem nie można się oderwać. Może samo zakończenie pozostawia pewien niedosyt, ale z drugiej strony pozwala czytelnikowi na dopowiedzenie sobie własnego :) Polecam!

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Chyba najgorsza książka Koontza.

Mandriell | 2012-11-26
Na półkach: W 2012, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2012

WSZYSCY NOSIMY MASKI.

Dean Koontz to autor, z którym mam niemały problem. Do tej pory przeczytałem cztery jego książki, z czego dwie („Przepowiednia” i „Dobry zabójca”) uważam za naprawdę dobre. Jedna („Trzynastu apostołów”) w moim odczuciu była kompletną stratą czasu. Dziś, po niemalże tygodniu czytania zamknąłem ostatnią stronę „Maski”, którą postawię w środku, między tymi dobrymi i tym fatalnym tworem amerykańskiego pisarza. Do tej pory nie wiem jednak, czy dawać autorowi kolejne szanse, czy jednak poszukać innych dostawców rozrywki.

Historia opisana w książce jest dość typowym horrorem z duchami w roli głównej. Typowa dla dzisiejszego odbiorcy, ponieważ należy pamiętać o tym, że w USA książka wydana została bodajże w 1981 roku, co na tamte czasy wcale nie musiało być wtórne ani przewidywalne. Poznajemy poukładane, młode, pełne życia i zapału małżeństwo - Carol i Paula. Do pełni szczęścia brakuje im jednak dziecka, którego w normalny sposób począć nie mogą. Nie mogą, ponieważ...

hanterkaa | 2016-03-02

"Maska" opowiada o szczęśliwym małżeństwie kroczącym drogą sukcesu zawodowego. Niestety para ta odczuwa dotkliwie brak dziecka, którego nie mogą mieć. Postanawiają więc je zaadoptować, lecz na ich drodze pojawiają się dziwne przeszkody losu.Niestety nie wczułam się w akcję na maksymalnym poziomie,gdyż niektóre wątki obyczajowe, wydają się niepotrzebne, przewlekłe.

Sillhre | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Poleciałaby do kosza, gdyby nie szacunek dla książek, według mnie pozycja zupełnie niewarta uwagi. Dzień leniwego czytania... ale to była jednak strata czasu... nie wiem, czy miałabym ochotę na inną książkę tego pana... chyba nie.
Płytka i nudna.

Linda | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz
Przeczytana: marzec 2014

Musze przyznać polubiłam Koontz'a za szybką akcje i chwile ciarki. Może nie dorównuje King'owi ale to nic i tak świetnie się go czyta. Szczególnie dlatego bo rzadko autorzy kuszą się na pisać temat poltergeistów.Do tego główna bohaterka ma podobnie objawy jak u schizofreników. Szybka czytanka na nudny wieczorek polecam:)

betina360 | 2015-08-06
Na półkach: Koontz, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Wszystko sie zmienia w zyciu Carol gdy pewnego dnia potraca samochodem niechcacy nieznajoma dziewczynke. Na szczescie ta nie odnosi powazniejszych obrazen. Za to traci pamiec w czym Carol dobry psychiatra jej pomoze. Ksiazka jest dobra jak inne tego autora ktore czytalam.

Patrycja Jabłońska | 2014-01-27

"Maskę" przeczytałam wciągu jednego dnia. Akcja nie jest zbyt zawiła i zaskakująca,jednak mnie ta książka wciagneła i byłam ciekawa zakończenia choć było do przewidzenia.Myśle ze z powodzeniem poleciłabym "Maskę" jako lekka lekture na zimowy weekend.
Dean Koontz porusza w niej wątek reinkarnacji,zemsty,poczucia,winny wprowadza czytelnika w odrobine metafizyczny świat napewno kilka godzin spędzonych z ta lektura nie uważam za stracone.

hiliko | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Dean Koontz to powszechnie znane nazwisko. Autor znany jest ze swoich powieści grozy. Pierwsze z nich przeplatane były elementami fantastyki, te kolejne już z mieszaniny thrillera psychologicznego i horroru. Czy warto zapoznać się z jego prozą? Lektura "Maski" miała mi pomóc odpowiedzieć na to pytanie, dostarczając przy okazji dreszczyku emocji i strachu. Wynik : pozytywny, książka mnie nie zawiodła, ale... również nie zachwyciła.
Czy wierzycie w proces reinkarnacji, czyli powtórne wcielenie duszy w ciało innej osoby? Nawet jeśli, to czy dusza ta pamięta wydarzenia z poprzedniego życia? Czy skutki tego mogą ponieść zupełnie niewinne osoby?
Carol i Paul Tracy to młode, szczęśliwe małżeństwo, nazywane również ludźmi sukcesu. Wydawałoby się, że ich jedynym problemem jest bezpłodność kobiety. Kiedy przymierzają się do adopcji dziecka, COŚ chce im w tym przeszkodzić. Gdy Carol przypadkowo potrąca samochodem dziwną nastolatkę, COŚ można wyczuć bardzo wyraźnie, a jednak...