Amatorska hodowla wybranych gatunków ssaków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
zootechnika
flora i fauna
Szprota

Książka jest kontynuacją publikacji Zwierzęta amatorskie i towarzyszące pod redakcją M. O. Lorka i A. Gugołka (2008). Zawiera opis m.in. skoczka pustynnego, susła, nutrii, walabii, lotopałanki, żenety, mangusty, surykatki, norki, skunksa, jenota, małp. Zamysłem autorów było przekazanie rzetelnej wiedzy z zakresu hodowli i biologii wybranych gatunków ssaków mało rozpowszechnionych w hodowli amatorskiej.

Moda na coraz „dziwniejsze" gatunki opanowuje światową hodowlę zwierząt amatorskich i towarzyszących, pojawiają się gatunki zaliczane do innych grup zwierząt, np. gospodarskich (świnie miniaturowe), dzikich (skunksy, mangusty), futerkowych (norki, jenoty, nutrie), które świetnie nadają się do hodowli amatorskich. Opisy poszczególnych gatunków powstały na podstawie literatury naukowej, ale i własnych obserwacji, badań i doświadczeń hodowlanych autorów, nabytych podczas prowadzonej hodowli, praktyk w fermach i ogrodach zoologicznych.

źródło opisu: oficjalna strona wydawcy

źródło okładki: oficjalna strona wydawcy

Beata-Chiara | 2018-01-19
MrGwyn | 2018-01-19