Sędzia Dredd - Ameryka

Judge Dredd: America
Dredd, s-f, Ameryka
komiksy
czomicz

AMERYKAŃSKI SEN STAJE SIĘ AMERYKAŃSKIM KOSZMAREM! W Mega-City to Sędziowie są prawem! Osądzają, skazują i wymierzają karę. Ale co z obywatelami? Jak się im żyje w systemie, który jest tak potężny i bezwzględny? Jara i Benny są przyjaciółmi od dziecka. Ich życie nie należy do łatwych w tej niebezpiecznej metropolii. Szybko obydwoje spotykają na swojej drodze Sędziego. Mija czas. Benny zostaje...

AMERYKAŃSKI SEN STAJE SIĘ AMERYKAŃSKIM KOSZMAREM!

W Mega-City to Sędziowie są prawem! Osądzają, skazują i wymierzają karę. Ale co z obywatelami? Jak się im żyje w systemie, który jest tak potężny i bezwzględny? Jara i Benny są przyjaciółmi od dziecka. Ich życie nie należy do łatwych w tej niebezpiecznej metropolii. Szybko obydwoje spotykają na swojej drodze Sędziego. Mija czas. Benny zostaje popularnym piosenkarzem, a Jara działa w organizacji terrorystycznej. Chce zniszczyć Departament Sprawiedliwości. Los znów krzyżuje drogi tych dwojga...

Kultowe dzieło z uniwersum Sędziego Dredda. Stawiające, odważne także dziś, pytania o ideę terroryzmu, wolność jednostki, walkę z systemem. Gdzie kończy się prawo, a zaczyna tyrania? Komiks, który na zawsze odmienił świat Sędziów. Pozycja stawiana przez Brytyjczyków na równi z V jak Vandetta Alan Moora. Po której stronie staniesz? Prawa czy rewolucji?

Zawiera:

America
Fading of the Light
Cadet

źródło opisu: http://www.studiolain.pl/

źródło okładki: http://www.studiolain.pl/

czomicz | 2017-09-22
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Album ten uważany jest za jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) o Dreddzie i stawiany w jednym szeregu z genialnym "V jak Vendetta" Alana Moore'a.
Wydawnictwo Lain zafundowało nam wydanie zbiorcze trylogii o Ameryce Jara napisanej przez Johna Wagnera i zilustrowanej przez Colina MacNeila.
Pierwsza, i zarazem tytułowa, część zatytułowana "Ameryka" to prawdziwy majstersztyk. Genialnie napisana i narysowana przypowieść o walce z systemem, oraz przekraczaniu bardzo cienkiej granicy oddzielającej rewolucję od zwykłego mordu i terroryzmu. Mottem tej opowieści jest graffiti pochodzące z jednego z jej kadrów: "Who judges The Judges?" ("Kto sądzi Sędziów?").
Kolejne dwie części tego tryptyku, czyli "Światło, które gaśnie" i "Kadet", są niestety słabsze. Słabsze, ale jednak potrzebne, gdyż w ciekawy sposób domykają wątki z "Ameryki" doprowadzając do bardzo zatrważającej konkluzji - nawet jak będziesz walczyć z systemem, nawet jeżeli za tę walkę poświęcisz swoje życie, to system i tak...

dorejsz | 2018-02-25
Przeczytana: luty 2018