Głos nocy

Wydawnictwo: Amber
The Voice of the Night
głos nocy dean koontz
corrum

Czternastoletni Colin Jacobs znajduje przyjaciela w podziwianym przez rówieśników Royu Bordenie. Chłopiec jest słaby i zakompleksiony. Jego idol - silny i pewny siebie. Łączy ich jednak zamiłowanie do okrutnych opowieści. Dla Colina są one wytworem wyobraźni; nie podejrzewa więc nawet, że dla Roya mogą być relacją z rzeczywistością...

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2012 rok

Świetny mroczny klimat :)

Mieczysław | 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

Znalazłem coś Koontza, czego jeszcze nie czytałem i znowu Pisarz mnie nie zawiódł. Świetna książka, bez żadnych niesamowitych istot, podróży w czasie i innych niestworzonych historii. Całkowicie realna opowieść o dwóch czternastoletnich chłopcach, jednak zupełnie innych. Wspaniała na początku przyjaźń komplikuje się coraz bardziej i dopiero po (niezbyt udanym, moim zdaniem) zakończeniu możemy odetchnąć.

PABLOPAN | 2012-02-22

Końcówka mnie nieco rozczarowała. Niemniej jednak całkiem dobra książka.

betina360 | 2015-08-09
Na półkach: Koontz, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Dwoch roznych 14 latkow laczy przyjazn ktora okazuje sie nieco mroczna gdy jeden z nich skrywa pewna tajemnice z dziecinstwa ktora rzutuje na jego obecne dziwne zachowanie. Jeden jest slaby i zakompleksiony a drugi silny i pewny siebie. Laczy ich zamilowanie do okrutnych opowiesci.

Kamil | 2014-05-16
Przeczytana: 01 marca 2013

Spragniony jakiegoś horroru, czegoś innego od fantastyki zasięgnąłem rady u jednej z koleżanek - specjalistek w tym temacie. Poleciła mi Deana Koontza "Wypożycz jakąkolwiek książkę, wszystkie są super" tak mi powiedziała. Śmignąłem do biblioteki i w taki o to sposób w moje łapska trafił Głos Nocy. "W końcu coś innego niż King, Christie i Poe" pomyślałem i zabrałem się, pełen zapału, do lektury. Nie wiedziałem nic o autorze, nie wiedziałem jakie są jego pozostałe książki, jaki ma styl, co w sobie ma, że posiada tak dużą liczbę zagorzałych fanów. Po jednej książce nie ocenia się całokształtu, no ale.. Zwiodłem się.

Głos Nocy opisuje historię dwóch rówieśników. Czternastoletniego Colina, zakompleksionego, nieśmiałego i cichego chłopaka, który wstydzi się samego siebie i nie akceptuje ani grama ze swojej osobowości. Jego kumplem zostaje gwiazda szkoły - uwielbiany Roy, idol dziewczyn, pełen siły i pewny siebie. Lekko arogancki i zadufany w sobie szkolny bohater zostaje najlepszym...

ziokorożec | 2013-11-07
Przeczytana: 31 lipca 2013

„głosem pełnym artystycznego uniesienia: Miałem wizję. Zobaczyłem diabolicznego chłopca, który skrywa jakąś straszną tajemnicę i kogoś, kto ją odgadnie.
Już normalnym tonem: Generalnie to mam parę scen i muszę je połączyć, tylko jeszcze nie wiem jak.”

This is my design.

Ogólnie to moim zdaniem Koontz miał jakiś pomysł, mniej lub bardziej rozwinięty. Ale nie wiedział co z tym zrobić. Napisał książkę, bo napisał. Opisał, bo opisał. Bo chciał opisać jakieś sceny, a ich łączniki były już mniej ważne.
Może poczuł się lepiej, gdy napisał to i wydał, ale dla mnie: „bardzo to wszystko było płytkie.”

Barcki | 2016-06-25

Pomimo mylącej okładki, sugerującej raczej horror nadnaturalny, „Głos nocy” to jak najbardziej realistyczna historia. Bez sił nadprzyrodzonych, duchów, demonów czy też seryjnych morderców powracających zza grobu. Mamy tutaj opisaną – na trochę banalną modłę – przyjaźń dwóch nastolatków: jeden to onieśmielony, zaczytany okularnik, trzymający się na marginesie rówieśniczej społeczności, drugi to przystojny, błyskotliwy szkolny „gwiazdor”, przed którym wszyscy w szkole biją pokłony. Ten pierwszy zapatrzony jest w tego drugiego jak pies w kiełbasę, tyle że wkrótce będzie zmuszony zrewidować swoje poglądy na temat swojego idola, jako że nasz „gwiazdor” ma bardzo wynaturzone pomysły i zainteresowania, które próbuje narzucić swojemu skromnemu koleżce.
„Głos nocy” to powieść mało oryginalna i bardzo przewidywalna ale za sprawą stylu Koontza czyta się ją bardzo szybko i jest z tego jakaś przyjemność. Drażni trochę ciotowaty główny bohater, jeszcze bardziej drażnią jego zorani psychicznie...

J_Xavier_B | 2013-09-13
Przeczytana: 1996 rok

"Głos nocy" czytałem dawno temu, ale dobre książki po prostu dobrze się pamięta :]. W tej akurat powieści cholernie podobało mi się to, jak autor przedstawił relacje tych dwóch 14-to letnich kumpli i jak cichszy z nich i bardziej zakompleksiony Colin z wolna wsiąka w mroczny świat swego odważnego idola, Roya, zupełnie nieświadom, że brutalne opowieści tego drugiego, to nie wyobraźnia, ale autentyczne, zbrodnicze wydarzenia! Powieść o nastolatkach, ale bynajmniej nie taka delikatna i niewinna jak sugerowałby to wiek głównych bohaterów ;). W ogóle cały klimat utworu wokół znaczącego słowa "trzask" był świetny - było to niemal święte słowo w braterstwie krwii tych chłopców. Do tego już sam początek utworu, gdy Roy pyta Colina, "czy zabił już coś kiedykolwiek", wprowadza czytelnika w ciekawy świat nastoletniej grozy, gdzie dojrzewający bohater będzie się musiał zmierzyć zarówno z własnym strachem, nieśmiałością oraz wystawianą na próbę przyjaźnią - powieść kapitalna pod względem...

Marta Godzisz | 2010-05-24
Przeczytana: 11 maja 2009

Powieść ta sama w sobie nie jest może jakoś bardzo przerażająca, ale poraziły mnie w niej dwie rzeczy: lekko pomarańczowe zabarwienie i to, jak bardzo Roy był podobny do Kaspara... Przekładając na język zrozumiały dla normalnych ludzi - starannie przemyślana fabuła, nietuzinkowi bohaterowie (no, może nie aż tacy nietuzinkowi, ale niech ktoś mi spróbuje wmówić, że Roy jest słabą postacią...), ciekawe rozwiązanie, trochę strachu i kolejny raz coś, co wywołuje gęsią skórkę - horror pełną gębą bez ani grama duchów, upiorów, magii i innego nieziemskiego tałatajstwa. Tylko ludzie. Podsumowując: ale trzask!

Radosław | 2013-08-10
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka szczerze powiedziawszy nie mająca nic związanego z horrorem raczej bardziej podchodzić pod " mroczną" przygodę dzieci wchodzących w wiek nastolatków. Chłopca który nie ma przyjaciół i znajduje jednego niestety rozrabiakę który nie tyle co zadłużył a nakręcił się na jedną ze swoich koleżanek i zbawiają ją do starego opuszczonego domu jak dla mnie nic z grozy książkę czyta się szybko ale nie porywczo nic co może ruszyć nas z fotela raczej książka dla osób poniżej 18 lat ale to moja opinia.