Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata

Wydawnictwo: Sklep Podróżnika
The Ascent of Rum Doodle
satyra
asymon

Kultowa wśród wspinaczy historia zdobycia Rum Doodle – najwyższego szczytu świata. Na wyprawę porywa się siedmiu angielskich dżentelmenów, między innymi lekarz, który zawsze jest chory, nawigator, który zawsze się gubi i dyplomata, który z każdym się kłóci. W towarzystwie trzech tysięcy tragarzy usiłują zdobyć dwunastotysięcznik. W. E. Bowman stworzył niepowtarzalną parodię literatury górskiej. Klasyka brytyjskiego humoru.

źródło opisu: http://podroznik.com.pl

źródło okładki: http://podroznik.com.pl

asymon | 2017-08-09
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

British Empire at its finest!

Dla tych, którzy czytając "Ścieżki chwały" Archera zaśmiewali się czytając relacje z posiedzeń Brytyjskiego Towarzystwa Czegośtam i dziwiących się, dlaczego Australijczyk nie może pierwszy wejść na Everest.

Książka wybitnie szydercza, trochę przesadzona, za to cienka i zostawia po sobie to miłe uczucie dobrze spędzonego czasu. Choć jeśli ktoś ma uczulenie na tzw. głupi humor, może nie podejść.

_heroinowy | 2017-08-15
Na półkach: Przeczytane, Góry, 2017
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Nieodkryta perełka absurdalnego humoru w stylu Monty Pythona i Paragrafu 22.
Humor sytuacyjny lepiej przyswoją amatorzy literatury górskiej.

aleks96k | 2018-05-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam