Runy: magiczny dar Odyna

Wydawnictwo: Ravi
Runy, Wróżby
Wojtek

Niniejsza książka nie jest tekstem do czytania w potocznym tego słowa znaczeniu. Jej zasadnicza część - symboliczna interpretacja dwudziestu czterech znaków runicznych - nie przynosi informacji o świecie lub o przygodach fikcyjnych postaci. Niezwykłość tej książki polega na tym, że jej bohaterem może stać się każdy, a wiedza, o którą się dzięki niej wzgobacimy, pozwoli nam na głebsze samopoznanie.

Wedle mitologii nordyckiej runy są darem boskim. Sztuka mistrzów i mistrzyń run dotykała każdego aspektu życia, od sakralnego do praktycznego - istniały runy i zaklęcia wpływające na pogodę, stan morza, plony, miłość, zdrowie. Jak dzisiaj traktować te pradawne praktyki? Czy były to tylko zabobony? Przedstawieniu sensu i przebiegu runicznych praktyk wróżebnych w świetle współczesnej wiedzy poświęcona jest ta książka.

Ezokultus | 2011-03-02

Bliżej temu do plagiatu, niż książki, no ale dobrze. Publikacja jest praktycznie tłumaczeniem z Thorssona, i do tego bardzo kiepskim tłumaczeniem, które tak naprawdę nic nie wnosi.

Może być przydatna dla początkujących osób, ale nic poza tym.

Kamila | 2015-02-23
Na półkach: 2015, Przeczytane