C is for Cthulhu
Agnieszka

Kim byli Wielcy Przedwieczni? Gdzie leży R’lyeh? I co zdarzyło się w Dunwich? Odpowiedzi kryją się pod okładką tej książeczki, która zabierze Wasze dzieci w pełną humoru podróż do świata stworzonego przez H.P.Lovecrafta. Spotkają tam przedziwne postaci i miejsca, i przekonają się, że nawet Cthulhu był kiedyś mały! C jak Cthulhu to trzecia odsłona cyklu ABC Mity Świata – zbioru...

C jak Cthulhu to trzecia odsłona cyklu ABC Mity Świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach. Przepiękne, klimatyczne rysunki
bogów, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, przeniosą je do fantastycznych światów i ukształtują ich podstawową wiedzę o
wielobarwnej kulturze.
W tym mieście 20 sierpnia 1890 roku urodził się H.P. Lovecraft, który w przyszłości miał stać się jednym z prekursorów fantastyki naukowej, kreatorem horroru lovecraftowskiego i twórcą mitologii Cthulhu.

Dziś Wam i Waszym dzieciom przedstawiam całą mitologię Lovecrafta, pełną przedwiecznych istot i niewyjaśnionych zdarzeń. Chcemy w ten sposób przybliżyć maluchom popularne i chętnie wykorzystywane we współczesnej kulturze opowieści i postaci, a jednocześnie oswoić wszystkie potwory, które tak chętnie kryją się nocami w dziecięcych szafach. Chcemy, by dzieci wiedziały, że tak naprawdę mieszkają tylko w wyobraźni …a do tego potrafią być całkiem zabawne.

Uwagi bibliotekarza:
Na stronie https://merlin.pl/c-jak-cthulhu-kolorowanka-merlin-publishing/7655772/ figuruje inna okładka (wstawiona - wstępna?) i inny ISBN

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca