A Boy Like You

Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform
New Adult, Romance, Sport, Contemporary
angielski
Magdalena

They say everyone’s a superhero to someone. I’m not sure who I’m supposed to save, but I know who saved me. We were kids. His name was Christopher. And up until the day he pulled me from death’s grip, he was nothing more than a boy I felt sorry for. In a blink of an eye, he became the only person who made me feel safe. And then he disappeared. Now I’m seventeen. I’m not a kid anymore. I...

And then he disappeared.

Now I’m seventeen. I’m not a kid anymore. I haven’t been for years. While death didn’t take me that day, the things that happened left me with scars—the kind that robbed me of everything I once loved and drove me into darkness. But more than anything else, that day—and every day since—has taken away my desire to dream.

I wasn’t going to have hope. I wouldn’t let myself wish. Those things—they weren’t for girls like me. That’s what I believed…until the new boy.

He’s nothing like the old boy. He’s taller and older. His hair is longer, and his body is lean—strong and ready for anything. I don’t feel sorry for him. And sometimes, I hate him. He challenges me. From the moment I first saw him standing there on the baseball field, he pushed me—his eyes constantly questioning, doubting…daring. Still, something about him—it feels…familiar.

He says his name is Wes. But I can’t help but feel like he’s someone else. Someone from my past. Someone who’s come back to save me.

This time, though, he’s too late. Josselyn Winters, the girl he once knew, is gone. I am the threat; I am my worst enemy. And he can’t save me from myself.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/33543707-a-boy-like-you

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/33543707-a-boy-like-you

Kasiek | 2018-08-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Świetna książka. Wydawałoby się, że to kolejna książka o podobnym schemacie - młodzież, używki, seks, problemy rodzinne, a jednak wszystko ujęte inaczej, głębiej. Zatraciłam się w tej historii i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.

Mystery | 2018-10-30
Przeczytana: 27 października 2018

Liczyłam na coś lepszego.
Książka nie jest zła, ale nie ma tu zawrotnego tempa. . .
Ogromny plus za zakończenie, dzięki któremu chciałabym już sięgnąć po drugą część.

"Może właśnie tym jest życie - pięknym bałaganem. "

Trochę czasu minęło od przeczytania zanim zabrałam się za napisanie opinii o "Chłopak taki jak ty" Ginger Scott.
Książka mi się podobała, a zachwalanie zawsze wychodzi mi gorzej niż wytykanie wad ;)
Główna bohaterka to siedemnastoletnia Joss. Dziewczyna jest typowym przykładem zbuntowanej, trudnej młodzieży - pali papierosy, popija, zdarzyło jej się też eksperymentować z narkotykami. Kilka lat wcześniej matka Joss opuściła rodzinę dla młodszego mężczyzny, a ojciec odwrócił się od niej i zaczął szukać ukojenia w alkoholu.
Bohaterka żyje z dnia na dzień, olewa szkołę, a nawet treningi softballu, który był wcześniej jej wielką pasją. Pewnego dnia na boisku spotyka trzech nowych uczniów. Jeden z nich - Wes - bardzo przypomina chłopca, który kiedyś uratował jej życie. Oczywiście bohater wszystkiego się wypiera, ale dość szybko między nim, a dziewczyną zaczyna iskrzyć.
Myślę, że kiedyś raczej nie polubiłabym bohaterki w typie Joss. To taka gniewna chłopczyca, która pluje pestkami,...

Drodzy czytelnicy, ci młodzi, ale również ci nieco starsi oraz już zupełnie dojrzali. Chcę Wam dziś zaproponować bardzo ciekawą powieść autorstwa Ginger Scott pt. "Chłopak taki jak ty". Książka została wydana z końcem maja nakładem Wydawnictwa Kobiecego w serii YOUNG, a zatem czeka już na Was w księgarniach.

Oto dlaczego warto po nią sięgnąć...

Ginger Scott w interesujący sposób opowiedziała bardzo życiową historię dziewczyny, która na skutek traumatycznych zdarzeń przemienia się z grzecznego dziecka w nieszczęśliwą, sfrustrowaną i zagubioną nastolatkę. Ta opowieść o ponadczasowej wymowie jest zaskakująca, niejednoznaczna, a przy tym pouczająca i wzruszająca. Bo oto poznajemy grupę dobrych przyjaciół z sąsiedztwa, których łączy wiek, szkoła i zainteresowania, min. bejsbol. Jest wśród nich osiemnastoletnia Joss Winters, której przed laty zawalił się świat. Matka odeszła gdy dziewczynka miała dziewięć lat i zostawiła córkę pod opieką ojca. To zdarzenie odcisnęło głębokie piętno na...

Natalia | 2018-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 08 listopada 2018

Ta książka, jej bohaterowie, zakończenie są,dla mnie zaskoczeniem.
Nie jest, to napisane według nudnego schematu "romansidło". Jest,tu zupełnie coś innego i nie ma banalnej otoczki.
Joss jest zadziorną chłopczycą, która boryka się z mnóstwem problemów. Nie radzi sobie z nimi. Ucieka w alkohol i inne używki. Choć jej największą pasją jest baseball. To na boisku, trzymając kij baseballowy w ręce i dobijając piłkę pokazuje prawdziwą siebie. Fighterkę, która się nie poddaję. Dziewczyna zaczyna się zmieniać, gdy poznaje Wes'a, który wydobywa z niej, to, co najlepsze. Jest jej aniołem stróżem i otacza ją wiarą i wsparciem jakiego nigdy nie miała. Mam wrażenie, że Wes jest tak dobrym człowiekiem, że tylko takich chciałabym spotykać na swojej drodze. W jej świecie wszystko zaczyna podążać właściwym torem i ona czuję się dobrze sama ze sobą. I nagle dzieję się coś, co znów sprowadza ją na początek tej drogi, gdzie musi się podnieść i walczyć.
Bohaterowie z interesującą przeszłością,...

Ojej nie wiem od czego zacząć..ta książka tak mi namieszała w głowie,dawno nie czytałam książki z takim zaciekawieniem i taka pogrążona w niej całkowicie..bez kontaktu z rzeczywistością...a dlaczego..bo książka moi drodzy nie była wcale przewidywalna,owszem coś tam można się było domyśleć,ale przez większość siedziałam z oczami jak spodki i pytaniem ,,kurcze o co chodzi O_o ? ,,

Zacznę może od tego że książka mimo iż opowiada o nastolatkach( 17-19-latkach bo tyle mają mniej więcej nasi bohaterowie) to wcale nie jest taka grzeczna jakby się miało zdawać...nasi bohaterowie czasami potrafią być bardzo bardzo niegrzeczni- wiecie o co chodzi :)

Historia naszej Joss zaczyna się kilka lat wcześniej kiedy to wraz ze swoją przyjaciółką organizują wyścigi..Pewnego nieszczęsnego dnia życie Joss zmienia się całkowicie-jej matka odchodzi a ojca przestaje obchodzić córka i szuka pocieszenia w alkoholu..Tego pamiętnego dnia życie ratuje jej Christopher,chłopak cichy i samotny, zamknięty w...

sqot_es | 2018-08-12

W sumie nie mam pojęcia, co napisać.
Autorka miała dobre chęci i fabuła książki jest na prawdę interesująca, lecz wydaję mi się, że zabrakło pomysłu, bo mogłaby być o wiele lepsza.
Mam mieszane uczucia.
Początek książki trochę absurdalny (zabawa w wyścigi), niektóre dialogi między głównymi bohaterami były strasznie wyolbrzymione i za bardzo "przesłodzone". Najbardziej zwróciłam uwagę na to, że autorka wielokrotnie używa tego samego zwrotu: "Jego kciuki muskają moje policzki i unoszą brodę", co jest nudne i przewidujące.
Relacja między chłopakiem Joss i przyjacielem to jeden wielki chaos.
Mam wiele zastrzeżeń, więc na tych skończę, bo wyjdzie spoiler.
Jest kilka ciekawych wątków pod koniec książki.
Oceniam książkę jako przeciętną.
Może kontynuacja okaże się lepsza. Czas pokaże.

Isiak1989 | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Joss- zbuntowana nastolatka, ze skłonnościami do samodestrukcji, z ogromnym bagażem negatywnych doświadczeń.
Wes- utalentowany sportowiec, mimo trudnego dzieciństwa mocno stąpający po ziemi, anioł stróż dla Josselyn.
Ona i on- ogień i woda, zupełnie różni a jednak doskonale dopasowani.
Muszę przyznać, że ta historia ma w sobie "to coś". Mimo, że nie wyciska łez, mimo że nie wkurza, nie powoduje ataków śmiechu książkę czyta się bardzo, bardzo dobrze. I bardzo, bardzo niecierpliwie czekam na część drugą, bo niepewność o dalsze losy bohaterów jest wręcz przytłaczająca.

readforrhys | 2018-05-21
Na półkach: 2018, Przeczytane

Powszechnie mówi się, że nie powinno się oceniać książki po okładce. No właśnie, nie powinno, nie, że nie wolno – nie uwierzę, że NIKT z Was choć raz nie zasugerował się nią przy wyborze :D Ja tak miałam z tą książką, zobaczyłam okładkę, przeczytałam tytuł i wiedziałam. Wiedziałam, że muszę to przeczytać. Po prostu zaintrygowała mnie ta pozycja już od pierwszego wrażenia :D Ale dobra... to w takim razie, czy wyszłam na tym dobrze?

Josselyn w dzieciństwie omal nie zginęła, żyje tylko dzięki pewnemu chłopakowi imieniem Christopher. Po tym, jak została uratowana, jej obrońca znika, a ona nawet nie dostaje szansy mu podziękować. Osiem lat później do szkoły Joss dołącza trzech nowych uczniów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeden z nich bardzo jej przypomina Christophera. Więc dlaczego przedstawia się innym imieniem?

Powinniście wiedzieć, że Josselyn należy do upartych dziewczyn i nie spocznie, póki nie dowie się prawdy, o ile można to tak nazwać. Jest to jedna z tych...

Truskaweczka | 2018-09-20

Z mojego obecnego sto stosiku to właśnie po ten tytuł najbardziej obawiałam się sięgnąć. Chociaż opis zapowiadał się mrocznie i ciekawie, to ja nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego, a wręcz liczyłam na rozczarowanie. Zaskoczeniem więc był dla mnie fakt, że nie tylko otrzymałam romansidełko, ale że to romansidełko było naprawdę świetne! Nie wiem jak to nazwać, w jaki sposób to opisać, ale ten tytuł miał w sobie to coś. Klimat- niby zwyczajna sceneria: nastolatkowie, szkoła i sport w tle, a jednak tak bardzo to wszystko mnie wciągnęło, że całość pochłonęła nawet nie w dwa dni. Bohaterowie? Mogę śmiało napisać, że w Wesie jestem zakochana, a reszta postaci tworzyła razem taką szaloną rodzinę, chociaż oni sami być może nawet nie zdawali sobie z tego sprawy. Żałuję tylko zakończenia bo to właśnie przez tą końcówkę nie mogę ocenić tej książki na maksa.

Tak jak wspominałam, fabuła już z opisu wydawała mi się ciekawa i mroczna, ale to dopiero rozwinięcie zyskało moją stu...