Encyklopedia ostateczna

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Cykl: Nowa saga o Dorsajach (tom 3.1)
Wydawnictwo: Solaris
The Final encyclopedia
corrum

Ludzkość wyruszyła w kosmos i skolonizowała czternaście światów. Na nich powstały trzy wyspecjalizowane kultury: Zaprzyjaźnionych, Exotików i Dorsajów. Ten układ przetrwał kilka stuleci, ale pojawiają się pierwsze oznaki stagnacji, a nawet regresu. Z wymieszania tych kultur rodzą się Inni - nieliczna grupka ludzi o nadzwyczajnych zdolnościach mentalnych i psychicznych. Inni dążą do przejęcia kontroli nad wszystkimi światami. Są na szczęście siły, które mają lepszą wizję przyszłości Człowieka. Tak powstaje Encyklopedia Ostateczna.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22