Sąsiedzi! Płacić za ludobójstwa

Wydawnictwo: Retro
historia, polityka
literatura faktu
vincent44

Najnowsza książka Henryka Pająka : " Sąsiedzi! Płacić za ludobójstwa " podejmuje temat zbrodni dokonanych na Polakach w okresie drugiej wojny światowej przez dwa totalitarne systemy, systemy istniejące w Rosji stalinowskiej i hitlerowskich Niemczech. ,Jako naród ponieśliśmy straty w sferze biologicznej , materialnej i kulturalnej . Została naruszona ciągłość kulturowa narodu , uległy zmianom granice nowej, całkowicie zależnej od Sowietów Polski , nazwanej PRL-em. Rany powstałe w wyniku zbrodni hitlerowskich i stalinowskiej , do tej pory nie uległy zabliźnieniu i nadal wywierają negatywny wpływ na rozwój naszego społeczeństwa. Rosja i Niemcy , państwa ponoszące całkowitą odpowiedzialność za dokonane zbrodnie ludobójstwa , nigdy nie dokonały zadośćuczynienia , a nawet próbują poprzez swoją politykę propagandową , zrzucić część winy na Polaków . Książka Henryka Pająka to bolesna i gorzka lekcja historii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016590-23010003__PZTA_2.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016590-23010003__PZTA_2.html

vincent44 | 2017-07-06
lewyczerwcowy | 2017-08-07