Skalp: Tom piąty

Wydawnictwo: Egmont Polska
Scalped The Deluxe Edition Book Five
komiksy
Cthulhu

Finał jednej z najlepszych amerykańskich serii ostatnich lat. Tajny agent FBI Dashiell Zły Koń w końcu dowiedział się, kto kilka miesięcy wcześniej zabił jego matkę na odludnej drodze w Południowej Dakocie. Wódz Lincoln Czerwony Kruk zszedł z mrocznej ścieżki, na którą wkroczył wiele lat temu. Teraz, po raz pierwszy w życiu, ci dwaj synowie rezerwatu Prairie Rose mają wspólny cel: odnaleźć i zabić człowieka, który zamordował Ginę Zły Koń.

Czy jednak będą w stanie odłożyć na bok wzajemną niechęć, by wytropić wspólnego wroga? Ostateczna bitwa o duszę rezerwatu wkrótce się rozpocznie – a żołnierze każdej ze stron szykują się do walki na śmierć i życie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Arthaniel | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

TROCHĘ MINISPOILERÓW W SUMIE, LEPIEJ NIE CZYTAĆ XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx XxXxXxXx Aaron przez cztery pierwsze tomy skrupulatnie budował duszny klimat i na każdym kroku dosadnie udowadniał nam, że rezerwat Prairie Rose to w rzeczywistości wielka beczka prochu, która prędzej czy później musi wybuchnąć. I w piątym - ostatnim - tomie eksplozja ta wreszcie następuje. Niestety, nie jest to wybuch, jakiego byśmy sobie życzyli. Wszystkie intrygi, układy i niedopowiedzenia nagle przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, bo całe rozwiązanie akcji sprowadza się do trwającej około 100 stron bezsensownej strzelaniny. Trochę szkoda, mógł to autor rozstrzygnąć nieco subtelniej. Ale tak czy siak - seria jako całość zasłużyła na solidną ósemkę. Polecam!

puniek | 2017-08-15
epops85 | 2017-08-15