Wall Street a rewolucja bolszewicka

Wydawnictwo: Wektory
9788365842008
literatura faktu
vincent44

Książka Antony'ego C. Suttona jest pionierską pracą na temat powiązań rewolucji w Rosji z międzynarodową finansjerą. Przytaczając liczne nieznane dokumenty, Sutton ujawnia osobliwy sojusz kapitalistów i komunistów, którego efektem była rewolucja 1917 roku, zniszczenie carskiej Rosji i wpędzenie tego kraju w trwającą niemal wiek komunistyczną niewolę. Okazuje się, że przez cały czas za plecami Lenina, Trockiego i ich towarzyszy stali bankierzy z Wall Street, z Morganem na czele, skłonni sowicie wspomagać komunistyczną rewoltę.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pawello | 2017-11-26

Klasyczna pozycja badacza cenionego nie tylko w świecie spiskologów ;) Jeśli ktoś zaniża ocenę to albo nie zrozumiał pracy, ewentualnie nie posiada podstawowej wiedzy historycznej i przyczynowo-skutkowej albo woli żyć w pięknie poukładanym matriksie.
Bardzo niskie jest klasyfikowanie Suttona jako pozycji z teorii spisku. W założeniu deprecjonujące ale na szczęście coraz więcej osób ma otwarty umysł i rozumie, że dzieje są praktycznie jednym wielkim spiskiem a nie żadną teorią!
Zrozumiałe, że tego typu książki psują humor. Pamiętam jak czytałem Suttona w oryginale sprowadzanym z USA. Pomimo prac różnych autorów (np. ostatnio łebkowo C. Merridale w Leninie w pociągu) temat finansowania rewolucji bolszewickiej, Hitlera czy wspierania Sowietów nadal jest niewygodny i stawia w złym świetle wielu tuzów amerykańskiego świata finansów. Mam nadzieję, że zostaną przetłumaczone kolejne książki Suttona.

Magnat | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Sucha jak pieprz,ale i tak samo ostra w faktach i dokumentach.
Wiadome od dawna,ze kapital z Wall Street kreci kazdä wojnä,rewolucjä, ale po ludzku nic nie zrobisz, bo to oni trzymajä swiat.

A na pytanie autora czemu amerykanskie organizacje finansujäce utworzyly röwnoczesnie organizacje antymarxistowskie - proste...taki amerykansk TRUST, lub
V Zarząd Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
Lepiej miec wplyw na wszystko,ludzi sami sie zgloszä, a my ich mozemy kontrolowac...

Ksiäzka dobra...ale niestety...co z tego??

eryk87 | 2018-11-11

Książka pokazuje bardzo szczegółowo proces finansowania bolszewików, ich trasy z USA do Europy ( również to jak blokowano zatrzymania przez inne państwa). Autor podaje liczne nazwiska oraz ich rolę w procederze, szkoda tylko że nie ma podsumować i wniosków.

Czyta się średnio, rozdziały są cięte nożem ale nie to jest najważniejsze w książce tylko geneza wojen, komunizmu i wszystkiego co najgorsze w Europie XX wieku.

GZal | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

teorie spiskowe mają swoich zwolenników. Są jednak budowane według tak przewidywalnie nudnego schematu, że szkoda na nie czasu

Stefan Kasprzyk | 2018-03-15
Przeczytana: styczeń 2018

Autor przedstawia bardzo interesujące dowody na poparcie swoich tez, lecz brakuje konkretnych wniosków.

barthezxd16 | 2018-11-22
ser_z_ziemniaka | 2018-11-20