E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników

Wydawnictwo: Helion
e-book, konwersja, obsługa, czytniki
poradniki

Uwielbiasz książki, ale Twoje mieszkanie nie pomieści ani jednego dodatkowego regału? Nie wiesz, czym są e-booki i jak się z nimi obchodzić? Chcesz dobrać czytnik dla siebie, ale nie wiesz, który najlepiej spełni Twoje potrzeby? Nie martw się, trafiłeś na właściwy poradnik! Książki elektroniczne konsekwentnie zdobywają dziś serca i umysły milionów czytelników na całym świecie, choć początkowo...

Nie wiesz, czym są e-booki i jak się z nimi obchodzić?
Nie martw się, trafiłeś na właściwy poradnik!

Książki elektroniczne konsekwentnie zdobywają dziś serca i umysły milionów czytelników na całym świecie, choć początkowo całe rzesze czarnowidzów wróżyły im szybkie zniknięcie. Jednak przetrwały i nic w tym dziwnego — są zwykle tańsze od swoich papierowych odpowiedników, nie zajmują miejsca w domu, można mieć do nich stały dostęp z dowolnego punktu na Ziemi, a na zakup nowości w dniu premiery nie trzeba już czekać w długich kolejkach.
Również czytniki e-booków nie są już niszową nowinką dla technologicznych maniaków. Dziś widuje się je w dłoniach setek e-czytelników ceniących sobie wygodę, mobilność i duży wybór publikacji (urządzenie to pomieści nawet kilkaset tytułów). Nie bez znaczenia są też coraz lepsze parametry czytników i ich coraz niższe ceny. Co więcej, e-booki można przecież czytać także na smartfonie, tablecie czy komputerze, a więc na urządzeniach, które ma każdy!

W książce znajdziesz wskazówki dotyczące:

podstawowych informacji o elektronicznych publikacjach
rejestracji konta w księgarni internetowej i zakupu e-booków
wyboru właściwego urządzenia i alternatyw dla czytników
korzystania z czytnika Amazon Kindle i aplikacji Kindle
używania czytnika PocketBook i aplikacji polskich księgarń
konwersji e-booków i synchronizacji publikacji z chmurą
Uwaga! To może być ostatnia książka, którą przeczytasz w wersji papierowej!

źródło opisu: http://onepress.pl

źródło okładki: http://onepress.pl