DevOps. Światowej klasy zwinność, niezawodność i bezpieczeństwo w Twojej organizacji

Tłumaczenie: Radosław Meryk
Wydawnictwo: Onepress
The DevOps Handbook: How to Create World-Class Agility, Reliability, and Security in Technology Organizations
biznes, finanse

Organizacje, które cechuje wysoka dynamika rozwoju, w naturalny sposób będą wprowadzać kolejne innowacje i wygrywać na rynku. Metodyka DevOps jest bezcennym narzędziem dla takich jednostek: pozwala na tworzenie bezpiecznych systemów pracy i umożliwia niewielkim zespołom szybkie i niezależne rozwijanie i walidację kodu, który po krótkim czasie można bezpiecznie wdrożyć u klientów. Dzięki niej szybko można uzyskać korzyści ze współdziałania wszystkich form inżynierii w sposób wielodyscyplinarny!

Niniejsza książka powinna znaleźć się na podorędziu każdego menedżera z branży IT. Obecnie sposób działania i zarządzania technologią może stanowić o przetrwaniu firmy, więc przyjęcie nowych zasad i praktyk zarządzania jest kluczową decyzją. I o tym właśnie mówi ta książka. Doceni ją każdy, kto zarządza pracą w strumieniu wartości technicznych (lub w nim pracuje), który zwykle obejmuje zarządzanie produktem, rozwój, walidację, operacje IT i bezpieczeństwo informacji. Książka przyda się także menedżerom biznesowym, którzy inicjują działania w obszarze technologii.

W tej książce między innymi:

podstawy DevOps i wysokopoziomowe zasady trzech dróg
strumienie wartości, zasady i wzorce projektowania, wzorce wdrażania i studia przypadków
jak zbudować podstawy protokołu wdrożeń
przyśpieszanie i wzmacnianie sprzężeń zwrotnych
stymulowanie ciągłego uczenia się oraz kultura sprawiedliwego traktowania się
poprawna integracja zasad zabezpieczeń i zgodności z przepisami
Zwinność, niezawodność i bezpieczeństwo — w skrócie: DevOps!

Gene Kim jest amerykańskim przedsiębiorcą, badaczem i autorem książek o prowadzeniu biznesu. Szczególnie interesuje się technologiami IT, bezpieczeństwem informacji i metodyką DevOps.

Patrick Debois jest konsultantem i organizatorem konferencji. Zorganizował pierwsze wydarzenia poświęcone DevOps. Właśnie on zaproponował nazwanie tej metodyki „DevOps”.

John Willis pracuje w branży IT od ponad 35 lat. Jest dyrektorem działu rozwoju w firmie Docker. Napisał sześć Czerwonych Ksiąg IBM dotyczących systemów zarządzania w przedsiębiorstwach.

Jez Humble od ponad 10 lat pracuje jako programista, administrator systemów, konsultant i szef. Z jego wiedzy korzystały organizacje non profit, telekomy, firmy finansowe i sklepy internetowe.

John Allspaw od 15 lat współpracuje z firmami biotechnologicznymi, z jednostkami administracji rządowej i z mediami online. Twórca infrastruktury wspierającej takich serwisów, jak Salon, InfoWorld czy Flickr.

źródło opisu: http://onepress.pl

źródło okładki: http://onepress.pl