Kiedy śpią anioły

Wydawnictwo: 1700.pl
literatura faktu

https://kiedyspiaanioly.pl https://tomaszziubinski.shoplo.com To historia o doświadczaniu traumy, upokorzeń, deprecjacji wartości i molestowania seksualnego, opowiedziana przez mojego pacjenta podczas sesji terapeutycznych. Kiedy po pięciu latach od zakończenia terapii zaproponowałem mu upublicznienie jego przeżyć, zgodził się bez momentu zawahania. Jedynym warunkiem było przedstawienie jego...

https://kiedyspiaanioly.pl https://tomaszziubinski.shoplo.com
To historia o doświadczaniu traumy, upokorzeń, deprecjacji wartości i molestowania seksualnego, opowiedziana przez mojego pacjenta podczas sesji terapeutycznych. Kiedy po pięciu latach od zakończenia terapii zaproponowałem mu upublicznienie jego przeżyć, zgodził się bez momentu zawahania. Jedynym warunkiem było przedstawienie jego historii życia przy zachowaniu daleko idącej anonimowości. Trzon psychopatologii pozostawiłem nienaruszony,a cierpień głównego bohatera nie umniejszyłem.
Moja książka jest opowieścią o wieku dorastania, odkrywaniu własnej seksualności, pierwszej miłości na tle degeneracji wartości rodzinnych, która jak rak wpływa na życie jej potomków, niszcząc kolejne komórki ich egzystencji w świecie dorosłych.Świadomie nie użyłem słowa „pociech” tudzież „dzieci”. Byłaby to pozytywna ewaluacja wartości biologicznej rodziny, od której mój bohater nie otrzymał niczego prócz bólu. Jego dziecięce doświadczenia nie korelują ze słowem „pociecha”, natomiast mocno łączą się z poczuciem bycia niechcianym, odrzuconym czy wyobcowanym.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

księgozbiór | 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017

Długo zastanawiałam się, co napisać. Tym razem recenzja książki nie przychodzi mi łatwo, bo myśli wciąż kołaczą się w głowie. Wiem jedno czy ją wam polecić czy nie, ale do tego jeszcze dojdziemy.
Autor książki „Kiedy Śpią anioły” z zawodu jest psychologiem klinicznym i terapeutą w nurcie psychodynamicznym. Uwielbia słuchać ludzi, oraz uwielbia, jak sam mówi, godzinami stać przy garach. Wszystko to da się wyczytać również z kart książki, gdyż przemyca w niej zarówno gotowanie jak i psychoterapię.
Teraz może trochę o książce.
Bohaterem jest Rafał młody chłopak, który w rodzinnym domu niestety nie zaznał ciepła domowego ogniska. Wręcz przeciwnie.
Na całą recenzję zapraszamy na:

Edyta | 2017-08-20
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja ulubiona książka,przeczytana od pierwszej do ostatniej strony bez przerwy.Autor przekazuje czytelnikowi trudne dzieciństwo głównego bohatera,oraz jego wpływ na dorosłe życie.Trauma,jaką przeżywa nastolatek,(bicie,głodzenie,wykorzystywanie seksualne,brak miłości i zrozumienia, akceptacji)ma niewątpliwie wpływ na dorosłe życie.Ksiazka godna przeczytania,zarówno przez młodzież,jak i przez dorosłych czytelników,zmienia postrzeganie świata i pozwala zrozumieć jaki wpływ na życie wywiera relacja w domu rodzinnym.

Edyta | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Książka warta polecenia.Dawno nie czytałam tak wspaniałej,poruszającej do głębi i wzruszającej do łez książki.Zarwałam parę godzin snu w dwie noce żeby ją przeczytać ale warto było.Książka realnie opisująca co czuje młody chłopak, który z domu rodzinnego wynosi tylko psychiczne blizny w duszy, brak ciepła, brak uczuć a mimo to okazuje się, że potrafi o siebie zawalczyć i troszczyć się o innych.Książka poruszająca najgłębszą strunę w człowieku, wzruszająca, zmuszająca do refleksji, cudowna. Naprawdę warto.Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne tak wspaniałe i warte poświęconego czasu na czytanie książki Pana Tomasza.

marlena | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Piękna , mądra, ciepła, odważna,wartościowa książka. Przeczytałam jednym tchem, po przeczytaniu, czułam niedosyt.Poleca bardzo i czekam na następne.Dobry materiał na film.Szacunek dla autora i jego pracy jako terapeuta.

asikp_1 | 2017-10-11
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 11 października 2017

Nie będę ukrywać, że książka jest FANTASTYCZNA!!!! Nie będę się rozpisywać nad jej zaletami ponieważ porostu trzeba ja przeczytać :)

Mateusz Klimek | 2017-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Nigdy w życiu nie było książki, którą przeżyłbym tak bardzo. Nie raz oczy same mi się szkliły, by chwilę później niemalże wybuchnąć śmiechem. Niesamowicie napisana książka. Najlepsza jaką do tej pory przeczytałem i sądzę, że na długo tak pozostanie. Bardzo dziękuję za jej napisanie.

basiagedzba | 2017-09-23
Irja | 2017-09-14