Wspomnienia z lat 1946-2016

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

W tej książce zawarłem w wielkim skrócie 70 lat mego dojrzałego życia w Polsce. Przy jej pisaniu korzystałem z posiadanych notatek, dokumentów, zdjęć, a przede wszystkim z tego, co zdołałem zachować w pamięci. Są to wspomnienia bardzo osobiste i tylko w niektórych fragmentach zahaczają o sprawy ogólne, doświadczane powszechnie. Nie ma w niej opisów nadzwyczajnych zdarzeń lub spektakularnych epizodów, jest tylko praca, nauka i pokonywanie codziennych trudności, gdyż takie było moje przeznaczenie, mój los.

Książkę podzieliłem na dwie części obejmujące głównie okresy zamieszkania i pracy w danej miejscowości. W części i zatytułowanej w Polsce Ludowej 1946-1990 opisałem swoje „peregrynacje” po kraju, kiedy pracowałem i uczyłem się. „Szamotanie” się z handlem w warunkach wolnego rynku oraz moje główne zajęcie od 1995 roku, to jest pisanie i wydawanie książek do kształcenia zawodowego w oficynie Wydawnictwo i Handel Książkami „KaBe” s.c. jest głównym tematem II części pod tytułem Lata 1990-2016. Tutaj dotknąłem kilku spraw ogólnych, choć także osobistych.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=35786

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=35786